Strážníci řešili během festivalu 409 dopravních přestupků

(Aktualizováno před )

Festival v pondělí nad ránem skončil a přestože ještě není vše detailně vyhodnoceno, první ohlédnutí za právě skončeným svátkem filmu je na místě.

Strážníci řešili 409 dopravních přestupků, což je o cca 100 méně, než loni. Důvodem ovšem není lepší kázeň řidičů, ale plnění úkolů v oblasti veřejného pořádku a personální podstav, který si pochopitelně i přes spoustu přesčasů projevil v přímém výkonu služby. Nejvíce stížností městská policie zaznamenala právě na špatné parkování. Třináct vozidel bylo odtaženo, převážně se ale strážníci zaměřili z důvodu velkého množství podnětů na řešení formou výzev, které byly následně dořešeny na služebně.

Mimo tyto přestupky řešili strážníci například odchyty psů, krádeže v obchodě, rušení nočního klidu či žebrání. Rušeno nočního klidu bylo oproti předešlým rokům méně frekventované. Ne, že by se město po 22 hodině uklidilo ke spánku, festival pochopitelně jeho ráz výrazně změnil, ale strážníci krom výjimek nemuseli během večera vyjíždět opakovaně k jedné provozovně. Festivalová hlídka objela na počátku všechny provozovny a upozornila odpovědné osoby na pravidla, včetně tolerance, která měla ovšem jasné limity. Opakovaná stížnost se rovná okamžité ukončení produkce a sankce.

Protialkoholní záchytnou stanici navštívili strážníci pětkrát a většinou se nejednalo o souvislost s festivalem. Ve čtyřech případech šlo o žádost policie, jedenkrát do Sokolova putoval i německý turista.

Svoji úlohu opět na výbornou splnila mobilní kancelář fungující po dobu festivalu v obchodně-správním a lázeňském území, o čemž podrobně informovala Policie ČR.

Ostatní zajímavosti:
Poslední festivalový den strážníci řešili na Horově ulici případ pokousání ženy jedním ze psů, se kterými se po městě pohybuje belgický bezdomovec, který již několik let zaměstnává strážníky. Bohužel ani opakované přestupky nestačí k vyhoštění občana EU. Případ bude mít dohru u správního orgánu, přičemž se nejedná o první incident tohoto druhu.

Několikrát poskytovali strážníci pomoc, například ve Vřídelní kolonádě libanonské turistce, která se zranila nebo při hledání rodičů 2,5letého chlapce, kterého nalezli na Tržišti. Všechny případy, nejen tyto dva, dobře dopadli.

V pátek 7. července si hlídka projíždějící kolem Thermálu povšimla černého kouře, který vycházel z podjezdu zmíněného hotelu. Na místě strážníci našli nádobu na odpady, která byla v pokročilé fázi požáru a navíc v blízkosti dieselagregátu a nádrže na naftu. Strážníci za pomocí občanů odstranili z blízkosti požáru oplocení s umělou tkaninou a přenosný rozvaděč. Následně byl vyrozuměn výjezd HZS, který požár uhasil. Strážníci po tuto dobu zajišťovali průjezdnost komunikace.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz