Strážníci kontrolovali na Světovaru pejskaře

(Aktualizováno před )

Důkladně zkontrolovat, zda lidé na Slovanech dodržují povinnosti průvodců psů vyplývající jim z městské vyhlášky a zda po svých čtyřnohých miláčcích při venčení uklízí, to byl cíl pondělní preventivní akce, která se uskutečnila v Plzni na Slovanech. Účasten jí byl mimo jiné místostarosta městského obvodu Plzeň 2 Roman Andrlík.

Kontrola zaměřená na dodržování pejskařů, která trvala zhruba hodinu a půl, se tentokrát přesunula do lokality Světovar. Strážníci se jako při těch předchozích kontrolách zaměřili na to, jestli osoby vedoucí psy mají své čtyřnohé miláčky poctivě očipované, zaevidované a mají za ně zaplacený místní povinný poplatek. Velká pozornost byla věnována také tomu, jak důsledně po nich majitelé uklízí exkrementy a zda je nenechávají volně pobíhat v místech, kde to zakazuje městská vyhláška. Všichni kontrolovaní průvodci psů měli vše v pořádku, z jejich strany nedošlo k žádnému porušení povinností vyplývající z městské vyhlášky.

Jako dárek si proto od místostarosty městského obvodu Plzeň 2 převzali zásobník na psí exkrementy. Kontrolám dodržování povinností pejskařů se budou strážníci věnovat nadále v rámci výkonu služby.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz