Strakonickým házenkářům se proti favoritovi nezadařilo

Muži, hrající své utkání bezprostředně po mladším dorostu, nastupovali ze zcela jiné pozice – druhý hostil posledního. Přesto do Pardubic vyrazili s cílem bodovat, jediné body v soutěži získali s lídrem z Č.Budějovic a posíleni o dorostence z A týmu mužů věřili v úspěch. Vlažnější úvod utkání poznamenal pozdní příjezd (klekl tranzit) a domácí si vypracovali mírný náskok. Bohužel v 18.minutě vedli již o 5 a přišel time-out. Neproměňovali šance a i přes několikeré snížení na rozdíl 2 branek, nedopadla 1. půle příliš lichotivě. Domácí dokonale využívali zkušenosti starších hráčů, fyzické převahy, hráli trpělivě, často přes pivota, v obraně byla jejich tvrdost na hranici pravidel dlouho velkou překážkou. Strakoničtí házenkáři zkusili aktivní obranu 2-4, zrychlili přechod do útoku a 8 minut před koncemm se jim podařilo snížit na 27:26. I přes enormní snahu (zejména mladý Lukáš Fencl hrál na hranici sebeobětování) se však vyrovnat nepodařilo a domácí brali 2 body.

HC Pardubice – HBC Strakonice 1921 B 31:29 (17:12)

Hráli: brankář Martin Smolej, Lukáš Fencl 12 (3), Tomáš Chvosta 6, Filip Lukeš 3, Aleš Kvěch 3, Sam Miklas 2, Jakub Narin 2, Luděk Marek 1, Pavel Halgaš, Filip Hanzelín, Petr Brůček, Jiří Prechtl.