Stavbou Moravskoslezského kraje se stal třinecký obchvat

(Aktualizováno před )

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje zná své vítěze a jedna z hlavních cen putuje i do Třince.

Jedenáctičlenná odborná porota rozhodla, že hlavní cena v kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby náleží novému obchvatu města Třince. Ocenění převzala ve čtvrtek 14. června 2018 během slavnostního galavečera v ostravském Landek Parku starostka Třince Věra Palkovská společně s ředitelem ŘSD Tomášem Opělou.

„Velmi si tohoto ocenění vážíme. Není to poprvé, co stavby nacházející se na území našeho města uspěly v této prestižní soutěži. Hlavní cenu jsme získali potřetí. V minulosti byl stavbou roku vyhlášen podjezd Via Lyžbice s železniční zastávkou a průmyslová zóna Baliny. Stavba obchvatu Třince má však mimořádný význam jak z pohledu architektonického, tak z pohledu prospěšnosti pro celý region, proto nás toto ocenění obzvláště těší. Stavba nás stála v době samotných příprav mnoho úsilí, nasazení i nervů a měla výrazný dopad i na rozpočet města Třince, protože jsme vzali na svá bedra vyvolané investice, bez kterých by se obchvat vůbec nerealizoval,“ uvedla starostka Věra Palkovská a připomněla, že výkupy zbytkových pozemků a vyvolané investice přišly městskou kasu zhruba na 60 milionů korun. „Ale všichni jsme to chápali tak, že obchvat má prioritu. Nyní se můžeme zpět věnovat chodníkům, místním komunikacím, parkovištím a dalšímu zvelebování veřejných prostor v Třinci,“ dodala starostka.

Hlavním cílem soutěže Stavba Moravskoslezského kraje je již dvanáctým rokem prezentace a propagace zdařilých projektů a staveb a v neposlední řadě i přiblížení nejlepších stavebních děl a jejich tvůrců širší laické i odborné veřejnosti. Odborná porota hodnotí přihlášené stavby v pěti kategoriích – stavby občanské vybavenosti, bytové domy, rodinné domy, průmyslové stavby a dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby.

Vyhlašovateli soutěže, která se každoročně koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje, jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů a Moravskoslezský kraj.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz