Startuje třetí ročník Mountfield Cupu. Cesta za zlatým hattrickem začíná proti Spartě

(Aktualizováno před )

Rok se s rokem sešel a na prahu stojí již třetí ročník letního Mountfield Cupu. Turnaj otevře ve čtvrtek zápas mezi Davosem a Pardubicemi, startující od 15 hodin. Ovšem hlavní tahák pro hradecké fandy přijde až později, kdy na domácím ledě po čtyřech měsících nastoupí k zápasu Mountfield HK. Stejně jako loni vstoupí do turnaje atraktivním utkáním proti pražské Spartě. Hradeckým fandům se tak poprvé ukážou v zápasové akci nové posily, se kterými se Východočeši pokusí prodloužit svou dominanci nad domácím turnajem. Za dva ročníky nepoznali hořkost porážky a oba je opanovali. Zápas proti Pražanům startuje pod Bílou věží v 19 hodin.

Přestože je Petr Zámorský věkem stále mladý, v nově se budujícím kádru patří mezi zkušenější borce. Také proto chyběl v Přerově a na turnaji ho čeká zápas po čtyřech měsících, což rozhodně kvituje. „Teď je hodně náročných tréninků, takže na zápas se těším, bude to příjemná změna. Čeká nás kvalitní soupeř, stejně jako poté další dva. Doufám, že to z naší strany budou kvalitně odehrané zápasy a že neuděláme ostudu. Chceme nastavit nějakou laťku a to se nejlépe vyzkouší proti těmto silným soupeřům,“ pochvaluje si obsazení turnaje, své myšlenky ale směřuje i dále. „Osobně se těším i na Ligu mistrů, protože jsem ji ještě nehrál. Myslím, že to budou před extraligou kvalitní zápasy,“ dodává bek, který minulý týden oslavil 26. narozeniny.

Přestože do Hradce přestoupil až v průběhu minulé sezóny, zkušenost s Mountfield Cupem již má, neboť ho loni okusil ještě jako hráč Sparty. „Na turnaj vzpomínám dobře. První zápas jsme hráli v Praze s Koreou, poté jsem nastoupil proti Pardubicím. S Hradcem jsem tedy nehrál. Všechno bylo perfektně zorganizované a teď jsem o to raději, že si tu zahraji jako domácí hráč,“ vzpomíná odstřelovač od modré čáry.

Petr Zámorský dále blíže představuje herní plán. „Trenéři nás nachystají, dopoledne před zápasem je ještě trénink, také bude porada. Už tréninky jsme v létě přizpůsobovali systému, kterým chceme hrát. Důrazný hokej, napadání. Tyhle prvky by se ve hře měly objevit a uvidíme, jak trenéři protočí našich šest pětek,“ předestírá zlínský rodák.

Nový trenérský štáb se snaží mužstvu vštípit atraktivní styl, což se ofenzivnímu bekovi líbí. „Jsem tomu rád. Jako obránce vím, jak je takový styl nepříjemný. Je tam hodně forčekingu, takže myslím, že bychom měli být na Moutfield Cupu, v Lize mistrů i v extralize nepříjemným soupeřem,“ tvrdí hradecký zadák, před kterým stejně jako před celým mužstvem stojí výzva v podobě třetího triumfu na Mountfield Cupu v řadě. „Jdeme do toho s pokorou. Odevzdáme v každém zápase všechno a uvidíme. Je to parádní turnaj na domácím ledě, takže se pokusíme výhru obhájit. Ale nebude to nic jednoduchého, přijedou kvalitní týmy,“ uzavírá Petr Zámorský.

Holešovický celek čeká letos druhá účast na Mountfield Cupu. Loni skončil s pěti body na druhém místě. Turnaj otevřel prohrou 1:2 v prodloužení s Jižní Koreou a uzavřel výhrou 2:1 nad Pardubicemi. Mezi tím sehráli Pražané zápas proti domácímu Hradci. Vyrovnané utkání s několika obraty ve skóre nakonec dospělo za stavu 2:2 do nájezdů, které rozsekl Jaroslav Bednář a přiřkl domácím druhý bod navíc.

Sparta loni obsadila v extralize 10. pozici a v létě tak nastala v klubu významná hráčská obměna. Tým opustilo dvanáct hráčů, opačným směrem zamířilo sedm hokejistů. Pro hradecké fandy je z tohoto pohledu nejzajímavější Blaž Gregorc. Mezi další posily patří mimo jiné gólman Machovský nebo navrátilci ze zámoří Přibyl s Košťálkem.

Naopak klub opustila většina hráčů, kteří přišli vypomoci během loňského ročníku, mezi nimi i zvučná jména jako Michálek nebo Řepík. Pro fanoušky však bylo zřejmě těžší loučení z dvojicí legend, trenérem Františkem Výborným a útočníkem Jaroslavem Hlinkou. Novým lodivodem se stal slavný Uwe Krupp, vítěz Stanley Cupu a bývalý kouč německé reprezentace.

Stejně jako Mountfield, také Sparta odehrála před turnajem jeden přátelský zápas. V úterý vyhrála v Karlových Varech 5:4. Skóre otevřel Richard Jarůšek, celé utkání se pak neslo ve znamení dotahování sparťanského náskoku. Ke srovnání však Energii nakonec jedna branka chyběla. V dresu Pražanů se nejvíce dařilo Robertu Říčkovi, který zaznamenal dva góly a jednu asistenci.

Letos mají vstup zdarma na všechna turnajová utkání “pouze” majitelé permanentních vstupenek Mountfieldu HK na sezónu 2018/19 ve verzi sezónní, všichni ostatní návštěvníci si musí pořídit vstupenky. Ty jsou k dispozici opět ve dvou verzích. Buď si lze zajistit vstupenky na jednotlivé zápasy, nebo zvýhodněný balíček na všech šest utkání.

Stejně jako před rokem, i letos budou na zápasy Mountfield Cupu uplatňovány místenky stejně jako v případě Tipsport extraligy – to znamená, že majitelé permanentních vstupenek mohou sedět na svém obvyklém místě. Do volného prodeje půjdou pak všechna volná místa, a to na sezení i stání.

Vstup na stadion bude fanouškům umožněn výhradně hlavním vchodem, který se otevře vždy jednu hodinu před začátkem utkání. Ostatní vchody budou uzavřeny. Hokejový klub zároveň upozorňuje, že po odpoledním utkání bude nezbytně nutné opustit zimní stadion tak, aby mohl být připraven na večerní duel. V ČPP Aréně navíc v těchto dnech probíhá instalace nových sky-boxů, proto bude část sektoru “A” a část sektoru “stání” uzavřena, v okolí stavby je nutné pohybovat se se zvýšenou opatrností.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz