Stále přibývá nehod cyklistů, policisté řeší už třetí za poslední dny

(Aktualizováno před )

Dopravní policisté včera po patnácté hodině vyjížděli k dopravní nehodě, kde které došlo na cyklostezce, ve směru jízdy Bučina – Knížecí Pláně. Ze zavinění dopravní nehody je podezřelý cyklista, který při sjíždění z kopce najel na jeden z výmolů, který ho rozhodil a vymrštil na komunikaci, kde upadl do bezvědomí. Z místa byl následně letecky transportován na traumatologii do nemocnice. Alkohol nebylo možné, vzhledem k charakteru zranění, provést.

Dále došlo včera okolo šestnácté hodiny k dopravní nehodě na čtyřramenné křižovatce ulic Zvolenská – Slámova v Prachaticích. Z dopravní nehody je důvodně podezřelá řidička vozidla VW Lupo, která při odbočování z hlavní pozemní komunikace na vedlejší nedala přednost v jízdě cyklistovi jedoucímu také po hlavní silnici v protisměru, následkem čehož došlo ke střetu vozidla s jídzním kolem, kdy cyklista byl nárazem odražen na vozidlo Kia, které stálo na křižovatce. Při dopravní nehodě cyklista utrpěl lehká zranění, se kterými byl převezen na ošetření do nemocnice, bez následné hospitalizace. Alkohol u řidičů a cyklisty negativní. Hmotná škoda na vozidle Kia je odhadem 40 000 korun, na vozidle VW také zhruba 40 000 korun a na jízdním kole 1 000 korun.

Dnes ráno kolem šesté hodiny došlo k dopravní nehodě cyklisty s osobním vozidlem na místní komunikaci v ulici U Stadionu v Prachaticích, ve směru jízdy Krumlovská – U Stadionu. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý cyklista, který nejel ohleduplně a ukázněně a neřídil se pravidly silničního provozu, následkem čehož najel do protisměru, kde se střetl s boční stranou protijedoucího vozidla Renault. Ke zranění osob nedošlo. Cyklistovi však policisté naměřili orientační dechovou zkouškou přes jeden a půl promile alkoholu v dechu. Hmotná škoda na vozidle Renault je odhadem 5 000 korun a na jízdním kole zhruba 1 000 korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz