Sportovní akci Xterra pomohlo také Dobrovolnické centrum Prachatice

(Aktualizováno před )

Michal Piloušek se před časem obrátil na Dobrovolnické centrum Prachatice a požádal o dobrovolníky o pomoc v rámci organizace velké sportovní akce Xterra, která proběhla 14. – 15. 7. 2018, nejen v Prachaticích, ale i na nedalekém Křišťanovickém rybníku.

Nejen, že byla velmi dobře zvládnuta sportovní část, ale i část kulturní, společenskou. Desítky rodin s malými i většími dětmi, mladí lidé, závodníci (přes pět set jich bylo), všichni po celý víkend sportovali, fandili, bavili se. Příležitost dostali „amatéři“, ale i profesionálové, kteří dokázali neuvěřitelné zvládnutí svého sportovního výkonu – triatlonu (1500 plavání, cca 35 kilometrů jízda na kole a 10 kilometrů běh).

Mladí lidé, kteří pomáhali, si opravdu sáhli na dno, při odklízení zábran, kuželů, úklidu a to nejen po závodnících… a to, že někde sem tam ještě něco je? Snad vy byste dokázali vše mávnutím proutku zorganizovat a uklidit během dne? Chvalme. Chvalme to, že někdo do města dostal tuto sportovní akci, chvalme to, že mnoho lidí si přišlo na krásné letní prožitky, chvalme vzornou reprezentaci, kterou kolektiv kolem Michala Pilouška světu dal (bylo zde mnoho závodníků z celého světa – Španělska, Francie, Rakouska, Slovenska, Německa, Afriky, Nového Zélandu), ukázal, co prachatičtí dokáží, chvalme to, že přivedl možná poprvé spoustu lidí do Prachatic, kteří se sem budou vracet, za krásami historie, ale i současnosti, které město nabízí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz