Spisovatel Josef Špidla pokřtí svou knihu v Knihovně Karla Dvořáčka

(Aktualizováno před )

Hoř, ohýnku, o mou duši se už čerti perou. Tak se jmenuje nová kniha spisovatele a bývalého novináře Josefa Špidly, která přichází na pulty knihkupectví. Vypráví o jedné z největších tragédií města Vyškova – požáru z roku 1753. A nejen o tom.

S náklady na její vydání pomohla také individuální dotace, kterou letos schválili vyškovští zastupitelé. Její křest se uskuteční v pondělí 17. prosince v 16.30 v Knihovně Karla Dvořáčka, kde ji bude možné i zakoupit.

Román se věnuje událostem 18. století, autor předtím napsal knihu Krvavý měsíc nad horou Liliavou, jejíž děj zasadil do 17. století. „O následujících stoletích, 19. a 20., vyšla celá řada odborných knih, článků, statí, monografií, studií. Mrzelo mě, že právě 17. a 18. století stojí trošku v pozadí, že se k nim chováme takříkajíc macešsky, přestože se v této době událo tolik dramatických a zajímavých epizod. Vždyť tímto kdysi krásným biskupským městem, ležícím na strategické moravské křižovatce, kráčela historie, která si zaslouží více pozornosti. Jsem rád, že jsem ji mohl alespoň takto přiblížit široké čtenářské veřejnosti a upozornit na ni,“ přiblížil spisovatel Špidla.

Čtenáři najdou také zajímavou obrazovou přílohu. „Jako každý autor přivítám, když se kniha bude líbit. Vedle regionální historie je v ní popsána řada událostí, na které se už téměř pozapomnělo (nebo chtělo zapomenout) a přitom úzce souvisí s naším krajem i příběhem,“ doplnil vyškovský spisovatel.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz