Speciální panely odhluční provoz nemocniční kuchyně v Uherském Hradišti

(Aktualizováno před )

V minulém týdnu vyrostly na střeše nemocniční jídelny speciální panely. Jejich úkolem je podstatně snížit hlučnost vzduchotechniky zdejší kuchyně. Nemocnice tak vychází vstříc žádosti zhotovitele bytových domů v těsné blízkosti svého areálu.

Panely, plněné minerální vatou, sestavila firma ve své výrobní hale. Na místě už se jen ukotví do připravených patek. Celý proces odhlučnění by měl být proto velmi rychlý. Podle smlouvy budou veškeré práce hotové do poloviny července. „Nejdříve jsme uvažovali o výměně některých částí zařízení. Stávající kuchyně i se vzduchotechnikou funguje v nemocnici už od roku 2000. Po osmnácti letech jsme ale už mnohem dál a plánujeme proto kompletní rekonstrukci stravovacího provozu. Než se tak stane, věříme, že tato novinka hlučnost zařízení značně omezí,“ doplnil Pavel Lečbych, vedoucí útvaru Řízení projektů a investic. Změny nejvíce ocení lidé z bytových domů, které na areál nemocnice prakticky navazují.

Úpravy střechy budou stát 360 tisíc korun s DPH. Finance nemocnice čerpá z Plánu oprav, který schvaluje a hradí Zlínský kraj.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz