Sparta vyjela na led. Posily sehnala v zámoří

Léto je v plném proudu, ale sportovci věnující se zimním sportům, přesto nezahálí. Patří k nim i hokejisté Sparty Praha, kteří včera poprvé vyjeli v přípravném období na led.

Pod vedením nového trenéra Uwe Kruppeho se pokusí Sparta v následující sezoně o hodně vylepšit umístění ze sezony 2017/2018, kdy klub z Letné skončil až na desátém místě.

Pro většinu hráčů je to nezvyklé, když jim někdo koučuje v anglickém jazyce. Pro některé to naopak není nic nového. “To, že pokyny kouče zní v angličtině, pro mě není po šesti letech v zámoří vlastně žádná změna. Vůbec mi to nevadí, možná je to pro mě i snazší, protože jsem při prvním tréninku na ledě řval anglicky. Chvíli to trvá, než se člověk přeorientuje zase zpět na češtinu,“ tvrdí Jan Košťálek.
Právě tento obránce patří mezi posily, které mají pomoci Spartě tam, kam vždy patřila, tzn. ke špičce tabulky. Dalším novým hráčem, který v létě přišel, je brankář Matěj Machovský. Oba hráči působili v loňské sezoně v zámoří. „S trenérem jsme si všichni sedli, řekli si představy. Je tu dost nových hráčů, minulý týden už přijeli i Kanaďané, kteří jsou super kluci. Kabina si sedá dobře, takže věřím, že budeme dobrá parta,“ podotýká Machovský.
Jak už nový sparťanský brankář zmínil, Sparta bude zkoušet kanadské hráče. Jeremie Blain a Steven Delisle budou mít v přípravných zápasech možnost Uwe Kruppovi ukázat, že si místo v kádru zaslouží. Poprvé se Sparta představí v zápase 7. 8. v Karlových Varech, o dva dny později v Hradci Králové.

Dalšími novými hráči, kteří posílili Spartu, jsou obránce Blaž Gregorc a útočníci Matěj Beran a Daniel Přibyl.

Naopak už pro příští sezonu nebudou sparťanský dres oblékat brankáři Sami Aittokallio a Ján Laco, obránci Marek Ďaloga, Zbyněk Michálek, Juraj Mikuš, Jan Švrček, útočníci Jaroslav Hlinka či Michal Řepík.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient