Sparta přerušila jabloneckou šňůru bez porážky

(Aktualizováno před )

Byl to souboj o evropské poháry a lépe ho zvládla Sparta. V neúplné tabulce je třetí, Jablonec je pátý.

Začátek zápasu nebyl pro domácí úplně ideální, nedařilo se jim soupeře něčím překvapit, což fanoušci nesli nelibě a začali pískat. Obávali se, že to zase bude (přinejlepším) další remízový zápas, kterých Sparta na jaře na svůj vkus zažila dost.
Pak se ale domácí přece jenom více rozjeli a přišel i gól. Postaral se o něj ze standartní situace Stanciu. Jestliže letní posily se Spartě příliš nevyplatily, u rumunského hráče Stanciua je vše jinak. Daří se mu dávat góly a umí zaujmout svými technickými kousky a herním přehledem.
I když gól domácí uklidnil, a zároveň tím zpřesnili hru, přesto si i tak Jablonec vypracoval velmi nebezpečnou šanci, avšak Chramosta z toho nedokázal nic zužitkovat.
Druhý gól přišel v 62. minutě, Kulhánkova hlavička ještě skončila na břevně, ale dorážka Václava Kadlece už byla přesná.
Do konce zápasu vidělo přes 12 tisic diváků dvě velké šance na obou stranách (Šuralovu střelu vykopávali jablonečtí z brankové čáry a Masopustův pokus skončil na tyči), ale skóre už se neměnilo.

V příštím kole oba týmy čekají atraktivní zápasy, Sparta jede do Ostravy, Jablonec přivítá doma v derby Liberec.

Sparta Praha – FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 32. Stanciu, 62. V. Kadlec. Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Arnošt. ŽK: Plavšič, Kanga – Holeš, V. Kubista, Zelený. Diváci: 12.289.

Sparta: Nita – Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec (73. Sáček), Kanga, Stanciu (81. Vatajelu), Plavšič – Šural (90. Lafata). Trenér: Hapal.
Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – V. Kubista – Masopust, Trávník (84. Považanec), Jovovič (68. Hübschman) – Doležal, Chramosta (67. Hanousek). Trenér: Rada.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz