Sparta napravila pohárovou blamáž. Dukla během dvou kol obdržela osm branek!

Mít po dvou zápasech na kontě nula bodů a na účtě osm inkasovaných branek, to asi není pro Duklu zrovna snový vstup do sezony…Žádný bod ale nemá ani Jablonec. Zato Sparta s náhradním trenérem Sčasným bere další tři body v prvoligové soutěži.

Teplice – Dukla 5:2 (2:0)

Diváci, kteří přišli v dnešním horku na zápas, viděli první gól v 19. minutě. Krob našel Vaněčka, který si šikovně zbavil obránce a umístěnou střelou otevřel skóre ve prospěch domácích – 1:0.
Dukla mohla vyrovnat ve 31. minutě, ale Podaného hlavička skončila jen na horní tyči.
Potom byli více aktivní Teplice a přineslo jim to ovoce. Vondrášek si počíhal na zadní tyči a lehce přihrávku umístil do branky.
Pro Duklu už to začalo být velmi zlé v 51. minutě, kdy dostala třetí branku. Žitný vybojoval míč, přihrál Horovi a ten už si před dukláckou brankou poradil – 3:0.
Za čtyři minuty bylo pro pražský tým ještě hůř. Po pěkné kombinaci se míč dostal k Horovi, který tak vstřelil svůj druhý gól zápasu – 4:0.
V 65. minutě Dukla snížila díky Schranzovi – 4:1.
Do zápasu ještě ale zbývalo spoustu času a diváci byli zvědaví, zda se ještě nějakých gólů dočkají. A také že ano. Tepličtí přečíslili svého soupeře a i díky tomu stál Vaněček sám před odkrytou brankou a pohodlně zavěsil – 5:1.
Poslední slovo měli hosté. Dvě minuty před koncem se hlavičkou trefil Holík – 5:2.

Branky: 19. Vaněček (Krob), 38. Vondrášek (Král), 49. Hora (Žitný), 55. Hora (Král), 79. Vaněček (Luts) – 65. Schranz, 89. Holík (Štursa)
Karty: 51. Krob (TEP) – 44. Marek Hanousek (DUK), 80. Daniel Tetour (DUK)

FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković, Kučera – Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (61. Luts) – Vaněček (82. Červenka).
FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (56. Schranz), Douděra – Holenda (74. Bilovský), D. Breda (46. Štursa).

Jablonec – Sparta 1:2 (0:1)

Jablonec hned od začátku chtěl ukázat, že se svého soupeře nebojí (no, kdyby se také v poslední době Sparty mohl bát…) a v 5. minutě předvedl pěknou akci po ose Trávník, Jovović a Masopust. Posledně jmenovaný vystřelil a Nita měl co dělat, aby gólu zabránil. A hned za minutu znovu pálil Masopust, ale střela šla těsně vedle tyče.
A do třetice Masopust. V 36. minutě se prohnal kolem sparťanských stoperů a šel sám na bránu, ale ani tentokrát si na Nitu nepřišel.
První gól zápasu přišel v 53. minutě. Frýdkova střela se ještě neujala, ale následná Kangova už ano a hosté vedou 0:1.
Další branku vstřelila Sparta v 68. minutě. Nový hráč na hřišti Vukadinovič se dostal k dorážce a Sparta se tak dostala do dvoubrankového vedení – 0:2.
Jablonec mohl snížit 81. minutě, ale s pokusem Břečky si Nita poradil. Domácím se však přece jenom povedlo vstřelit gól. Lischka šikovně zpracoval Tríávníkův centr – 1:2.
Více ale už domácí nezvládli a tak už podruhé v této sezoně prohráli. Sparta si vítězstvím trochu udobřila své fanoušky po čtvrtečním selhání v Evropské lize.