Sparta myslí na budoucnost. Z Příbrami získala maturanta

(Aktualizováno před )

Fotbalové Spartě se v letošní sezoně mnoho nedaří. Ztrácí body především díky fatálním chybám v defenzívě. I proto se čekalo, že na letenský klub přijde do zadních řad kvalitní posila. Sparta nakonec obránce na poslední chvíli získala (přestupy byly povoleny do 8. září), v Příbrami si vyhlédla Matěje Polidara, jenže ho nakonec ponechá v jeho dosavadním klubu do konce sezony.

“Jsem rád, že do mě Sparta vložila důvěru. O jejím zájmu vím asi tři týdny, přes víkend jednání pokročila. Teď chci nabrat co nejvíc zkušeností v Příbrami, a až přijdu na Letnou, chci se prosadit do sestavy,“ řekl pro sparťanský web Polidar.

V Příbrami jsou s tím smíření, že časem přijdou o tohoto talentovaného hráče. V těchto menších klubech s tím zkrátka musí počítat, že šikovní hráči jednou odejdou. „Matěj je nadějný hráč, který dostal nabídku na přestup do pražské Sparty, a my jsme se rozhodli, že mu nebudeme bránit v cestě. Jsem rád, že jsme se domluvili na setrvání Matěje Polidara v Příbrami do konce sezony. Je to pro nás jeden z klíčových hráčů a ještě nám zajisté pomůže. Přeji mu, aby angažmá ve Spartě pro něj bylo úspěšné a pomohlo mu v dalším výkonnostním růstu,“ uvedl prezident Příbrami Jaroslav Starka.

Polidar poprvé naskočil do první ligy letos v březnu. Od té doby odehrál 16 zápasů, z toho jednu polovinu v letošní sezoně.

Devatenáctiletý stoper tak má velice zajímavý týden. Poté co podepsal smlouvu se Spartou, ho nyní čeká ještě absolvovat maturitu. „Od pondělí do středy maturuju, snad se to, stejně jako přestup do Sparty, povede,“ prohlásil Polidar.

foto: sport.aktuálně.cz

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz