Zastupitelé Sokolova rozhodli o stavbě domu pro seniory

(Aktualizováno před )

Ve čtvrtek 28. června 2018 se sešli zastupitelé Sokolova. V programu mimo jiné projednali záměr zřízení nové příspěvkové organizace. Zásadním rozhodnutím je pak stavba pobytového zařízení pro seniory.

Jedním z bohatě diskutovaných bodů bylo založení vlastní příspěvkové organizace, která by ve městě zajišťovala provoz sociálních služeb, zejména pro seniory. Někteří politici byli proti. Současné poskytovatele, které si senioři najímají, považují za dostatečné. Luboš Vaněk například podal protinávrh, aby se záměrem zabývalo nově zvolené zastupitelstvo. „Služeb stávající organizace budou klienti využívat dál dle své svobodné vůle. Ale jsme jediné město v kraji, které nemá vlastní organizaci, přitom si to můžeme dovolit,“ reagovala místostarostka Renata Oulehlová a doplnila, že například na sport a kulturu město jen minulý rok uvolnilo 80 milionů korun, zatímco na sociální služby to byly pouhé 4,2 miliony korun. „Chceme poskytnout klientům garanci a záštitu nad úrovní a kontinuitou služeb. To bývá v soukromém sektoru obtížnější,“ doplnil zastánce městské organizace radní a náměstek hejtmanky Petr Kubis. Zmíněný protinávrh neprošel a zastupitelé záměr podpořili s tím, že na zasedání v září by měl odbor předložit bližší studii.
Hovořilo se také o stavbě domu pro seniory na místě zbourané školy v Sokolovské ulici. Město má bohaté finanční rezervy a projekt za 130 milionů korun bude po etapách stavět za své peníze. Pro realizaci byli všichni přítomní zastupitelé.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz