Sobotní den byl pro českobudějovické strážníky ve znamení záchrany zvířat

(Aktualizováno před )

Sobotní den začínali českobudějovičtí strážníci výjezdem na Lannovu třídu. Po pěší zóně si totiž rázoval zmatený ježek. Strážníci ho vzápětí odchytili a vypustili v lesoparku Stromovka.

Krátce po osmé hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o zvířeti na rušné pozemní komunikaci na Pražské třídě. Uhynulého kosa, který se připletl pod kola projíždějících vozidel, převezli strážníci do kafilerního boxu.

Po desáté hodině ranní strážníci zachraňovali mládě drozda před panelovým domem v ulici J. Opletala ve Čtyřech Dvorech. Mládě naštěstí nebylo zraněné, a jelikož bylo zjevně schopné samostatného života, vypustili ho strážníci do volné přírody.

Na psa uzavřeného ve vozidle, zaparkovaném před jedním obchodním centrem, v Českém Vrbném vyjížděla hlídka městské policie krátce po jedenácté hodině dopolední. Oznámení se však naštěstí nepotvrdilo.

Na oznámení o údajně zraněném ptákovi v Prachatické ulici vyjížděla hlídka městské policie v sedm hodin večer. Zranění se nepotvrdilo, proto strážníci ptáka vypustili do volné přírody.

V půl deváté večer řešili strážníci případ německého ovčáka, nalezeného u obchodního centra Na Dlouhé louce. Pes bez jakéhokoliv identifikačního označení skončil v městském útulku, kde počká do doby, než si ho vyzvedne jeho majitel.

Zraněné kotě, nalezené u benzinové čerpací stanice Na Dlouhé louce, si strážníci převzali do rukou v deset hodin večer. Kotě předali do rukou zaměstnanců městského útulku, kteří zajistili veterinární ošetření.

Nejkurióznějším případem sobotního dne byl pravděpodobně nález papouška v obchodním centru na Pražské třídě. Žako šedý byl nalezen v půl páté odpoledne na střešním parkovišti. Strážníkům se ho vzápětí podařilo odchytit. Papoušek měl kroužek s označením, podle něhož se však i přes veškeré snahy operačního střediska městské policie nepodařilo zjistit jeho právoplatného majitele. Strážníci proto papouška převezli do ZOO Hluboká nad Vltavou. O několik desítek minut později se po svém domácím mazlíčkovi začala shánět jeho majitelka, která se o informace přihlásila na tísňové lince městské policie. Papouška si poté vyzvedla z rukou zaměstnanců ZOO Ohrada.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz