Slovan překonal Frýdek-Místek až v prodloužení, bere dva body

(Aktualizováno před )

Slovan přivítal v rámci 33. kola na domácím ledě Frýdek – Místek a poprvé v sezoně dokázal s tímto soupeřem bodovat. Severočeši prohrávali sice již o dvě branky, ale díky dvěma brankám Jana Havla a premiérové trefě Jakuba Mušky v dresu Slovanu a zároveň Chance lize si připisuje Slovan dva body za výhru v prodloužení.

První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku, který byl již od začátku utkání aktivnější a také nebezpečnější v útočném pásmu. Tato skutečnost brzy vyústila v první branku Rysů, když Vít Christov vybruslil s pukem od mantinelu a dostal se až před Lukeše, kterého překonal přízemní střelou. Hosté poté nepovolili a dále domácí tlačili, ale další branku se jim však do konce třetiny přidat nepodařilo. První třetina tak skončila v poměru 0:1.

V druhé třetině byla na domácím Slovanu vidět touho po vyrovnání, když si dokázal v průběhu třetiny vypracovat několik vyložených šancí, avšak opět se projevil velký problém domácích s koncovkou a tak se domácí branky zatím nedočkali. Ke konci třetiny se však po velké chybě ústecké obrany dostal k sám před Lukeše Marian Adámek, který poté zkušeně proměnil mezi betony domácího brankáře. Druhá třetina tak skončila v poměru 0:2.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny se Slovanu konečně podařilo prolomit střelecké trápení, když od modré tvrdou ranou prostřelil Danečka Jakub Muška. Domácí poté ožili a netrvalo dlouho a srovnávací branku přidal Jan Havel, kterému naservíroval puk do odkryté klece Jaroslav Roubík. Avšak hosté se s tímto stavem nechtěli smířit a ke konci třetí třetiny přehrávali Slovan, který několikrát zachránil skvěle chytající Lukeš. Nakonec utkání v základní hrací době dopadlo nerozhodně 2:2 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Prodloužení nakonec lépe zvládl domácí Slovan, který zvítězil po brance Jana Havla minutu a půl před koncem prodloužení a získal tak z dnešního utkání dva body.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak dneska výhra, i když v prodloužení. První třetina se nám vůbec nevyvedla, byli jsme rádi, že to bylo jen o jednu branku, hlavně díky gólmanovi, který nás držel. Frýdek byl lepší, lépe bruslil, kombinoval a my jsme vůbec nestíhali. Pomohla bouřka v kabině, kde jsme hráčům říkali, že se nemůžeme ohlížet na to, že máme mnoho zraněných. Ve druhé třetině se hra zlepšila, i když to žádné branky nepřineslo. Ve třetí části to gradovalo nejenom výkonem, ale i těmi brankami. Jsme rádi, že nám to tam v prodloužení padlo a ochutnali jsme opět chuť vítězství.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): My jsme dneska doplatili na neproměňování šancí, do kterých jsme se dostali. Řešili jsme to lehkovážně, a to nás stálo v podstatě dva body, to znamená, že já jsem velice nespokojený a doufám, že se to neprojeví v dalších zápasech, protože tady jsme měli jednoznačně vyhrát. Myslím si, že to i na ledě odpovídalo, bohužel když já nevím z kolika x střel dáme dva góly, a pak si necháme dva lehké dát, tak tady těžko můžeme pomýšlet na nějaký větší bodový zisk.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 3:2pp

Branky a nahrávky: 42. Muška (Jánský), 49. J. Havel (Roubík, T. Jandus), 64. J. Havel (Jánský, Jeřábek) – 6. Christov (Mikulík, Kofroň), 37. Adámek (Martynek, Novotný). Rozhodčí: Micka, Pilný – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 2:2, navíc Jánský (UNL) 10 min. ZHK. Bez využití. Diváci: 487. Střely na branku: 37:45. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš – M. Vágner (C), Zukal, Muška, Jeřábek, M. Zdvořáček, Hes, Mert – J. Havel, Roubík (A), T. Jandus – Jánský, D. Merta (A), Chrpa – Tůma, Davídek, Planý – Gottfried.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář – Christov, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz