Slovácko odjelo od Klokanů s prázdnou

Slovácko vstoupilo do desáté ligové sezony prohrou na půdě pražských Bohemians. O osudu utkání rozhodly dvě branky z prvního poločasu. Slovácko sice ve druhém poločase mělo převahu, ale skórovat dokázalo pouze jednou.

Již v 6. minutě měli domácí zajímavou šanci, kdy z hranici pokutového území zahrávali přímý volný kop. Prudká střela Maška však mezi tři tyče nemířila. V 9. minutě poslal Petr Reinberk míč do pokutového území, kde číhal kapitán Vlastimil Daníček, ale jeho hlavička do branky nemířila. Na druhé straně přišla první střela v zápase na branku a domácí tým šel do vedení, když z hranice pokutového území napřáhl domácí Jindřišek a gólman Daněk se natahoval marně – 1:0. Po inkasované brance Slovácko přidalo na obrátkách, ale zvýšená aktivita končila před pokutovým územím klokanů.

Ve 20. minutě přišel z pravé strany centr od Jurošky, před Jakubem Petrem zasáhl domácí obránce. Ani zakončení po následném rohovém kopu domácího gólmana neohrozilo. Naopak Bohemka byla v zakončení mnohem nebezpečnější, ale naštěstí pro Slovácko byl Daněk případně obránci dobře postavení. Ve 23. minutě zahrávalo Slovácko standardní situaci. Míč do vápna poslal Dominik Janošek a několik hráčů se po míči natahovalo marně. Ve 30. minutě mohlo být srovnáno. Domácí obránci nepřesně rozehráli a Jakub Petr vybídl centrem ke skórování Jana Kuchtu, ale jeho hlavičku vychytal Tomáš Fryšták.

Ve 40. minutě fauloval Janošek v pokutovém území domácího Maška a sudí nařídil pokutový kop. Míč si postavil sám faulovaný, který zvýšil na 2:0.

Vstup do druhého poločasu byl ve znamení aktivních domácích, kteří byli nebezpečnější. Slovácko mohlo skórovat po hodině hry, kdy se po slušné kombinační akci dostal Kuchta, ale jeho střela šla nad. O dvě minuty později vystihl Kuchta nedorozumění mezi obránci a gólmanem Fryštákem a již to vypadalo, že se fanoušci Slovácka dočkají snížení, ale nakonec z toho byl pouze několikanásobný závar v pokutovém území domácích. V 69. minutě opět domácí chybují v rozehrávce, ale situace se opakuje a možnosti rychlého přečíslení Slovácko k zakončení nevyužilo. Slovácko mělo v následujících minutách tlak a k zakončení se dostal Lukáš Sadílek a Stanislav Hofmann, ale Tomáš Fryšták dál zůstával neprůstřelný.

Skóre se změnilo v 76. minutě, kdy po faulu na Jurošku proměnil pokutový kop Daníček – 2:1.

Slovácko kontaktní branka ještě více nakopla a na domácí se valil jeden útok za druhým, ale závěrečnému tlaku domácí odolali a Slovácko tak jede z Prahy s prázdnou.

BOHEMIANS 1905 – 1.FC SLOVÁCKO 2:1

Góly: 11. Jindřišek, 41. Mašek (pen.) – 76. V. Daníček (pen.). Žluté karty: 49. Petr, 77. Juroška. Počet diváků: 4812.
Sestava Slovácka: Daněk – Reinberk, Krejčí, Hofmann – Petr, Navrátil, Machalík (35. Sadílek), Juroška, Janošek (45. Havlík), Daníček – Kuchta (83. Kubala)
Sestava soupeře: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Bartek – Reiter (71. Záviška), Jindřišek (C), Hašek, Vaníček (77. Švec) – Mašek, Juliš (67. Kabajev)