Slavné derby je tu! V neděli se střetne Sparta se Slavií

(Aktualizováno před )

V neděli a v pondělí se odehrají zbývající tři zápasy 10. kola první české fotbalové ligy.

Mladá Boleslav – Ostrava (ne – 15:30) – Po skvělém střeleckém koncertu tří hráčů (Komličenko, Mešanovič a Bucha – všichni střelili po dvou gólech) a vítězství na Příbramí zažila Mladá Boleslav docela nečekanou porážku v dohrávce v Teplicích (0:2). Středočeši se tak budou muset znovu spoléhat na domácí prostředí, v kterém v letošní sezoně během pěti zápasů zatím neztratili ani bod!

Sparta – Slavia (ne – 18:00) – A je to tady. Nejsledovanější zápas podzimu vypukne tuto neděli. Slávisté jsou na zápas navnaděni skvělou remízou s Interem Milán v rámci Ligy mistrů. Sebedůvěru jim před slavným derby dodává i vědomí, že mají před svým odvěkým rivalem náskok devět bodů! “Bude to jednoznačně můj největší zápas v české lize v pozici hlavního trenéra. Rozdíl v očekávání ale zatím nepociťuju, což ovšem může být tím, že do zápasu je ještě relativně daleko. Čím blíž zápas bude, tím asi budou pocity intenzivnější. Je to největší zápas v Česku, souboj dvou největších rivalů. Pevně věřím, že kdybychom tohle utkání zvládli, tak je tu předpoklad, že by to mohlo něco nastartovat. Uděláme maximum pro to, abychom tak těžkého soupeře, jakým je dnešní Slavie, dokázali doma porazit,” říká rozhodně sparťanský trenér Václav Jílek.

Jablonec – Olomouc (po – 18:00) – Stejně jako Mladá Boleslav i Jablonec zatím doma vyhrál v tomto ročníku všech pět domácích duelů. “Samozřejmě víme, že doma Jablonec zatím neztratil ani bod. Na jejich utkání s Opavou jsme se byli podívat. Opavští je sice potrápili, ale nakonec Jablonec dokázal zvítězit. I utkání s Baníkem nebo Mladou Boleslaví zvládli suverénně. Ofenzivu mají nadstandardní, mají rychlostní typy hráčů, kteří se umí prosadit v křídelních prostorech a soubojích jeden na jednoho. Na náš zápas se musíme dobře připravit, protože průměrný výkon na Jablonec určitě stačit nebude,” podotkl olomoucký kouč Radoslav Látal.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz