Slavia zvládla podzimní derniéru na jedničku a přezimuje s velkým náskokem

Ještě než začal zápas Slavia – České Budějovice, věděli domácí fotbalisté, že Plzeň ztratila remízou s Teplicemi a mají tak možnost utéct Západočechům už na luxusních šestnáct bodů! Což se nakonec také stalo.

Slavia Praha – Dynamo České Budějovice 4:1 (3:0)

Sešívaní načali Jihočechy už ve 13. minutě, když Škoda vsítil už 93. gól v lize, další pak přidal v 58. minutě po centru Traóreho. Mezi jeho dvě trefy se vešly ještě další tři góly, dva na straně domácích (Coufal, Masoupust) a jeden z kopaček hostí (Ekpai)

Jihočeši tak přišli o úžasnou sérii, kdy dokázali osm zápasů neprohrát (z toho sedmkrát vyhráli!)

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Zápas nám celkově vyšel, takhle nějak bych si představoval, aby nám to doma sedlo častěji. Jsem strašně rád, že jsme se i po zápase v Dortmundu takhle prezentovali a že jsme podzim zakončili po všech stránkách na úrovni. Musím ocenit i Budějovice, jsou příjemným oživením ligy, mají výborného trenéra, moderní prvky ve hře. Kéž by bylo v lize víc takových týmů. To, že to dopadlo 4:1 pro nás, je otázka kvality, kterou jsme v zápase měli.

David Horejš (trenér Českých Budějovic): „Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký soupeř. I tak jsme se chtěli pokusit natáhnout naši sérii, která byla velmi úspěšná. Bohužel proti nám stál protivník, který měl obrovskou kvalitu a první poločas byl jednoznačně lepší. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, byli jsme zakřiknutí, hráli jsme zbytečně ustrašeně. Slavia nás za to potrestala, dostala se do vedení 3:0 a pak už se s tím zápasem dalo těžko něco dělat. O poločase jsme kluky nabádali, abychom ten druhý odehráli rozhodně líp, abychom si nepokazili celou sezonu. Chtěli jsme přidat v agresivitě, což se nám v druhém poločase dařilo. Zlepšili jsme se, dali jsme i branku, ale i tak jsme na víc neměli. Slavia hrála výborně, celou sezonu dělala výbornou reklamu českému fotbalu.“

Branky: 13. a 58. Škoda, 19. Coufal, 28. Masopust – 51. Ekpai. Rozhodčí: Franěk – Vlček, Mojžíš – Marek (video). ŽK: Havelka, Ekpai, Drobný (všichni Č. Budějovice). Diváci: 16.214.

Slavia: Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil (76. Holeš) – Souček, Traoré (72. Hora) – Masopust (79. Hilál), Ševčík, Provod – Škoda. Trenér: Trpišovský.

České Budějovice: Drobný – Ekpai, Havel, Kladrubský, Novák – Havelka (77. Kulhánek), Čavoš (81. Táborský) – Brandner (69. Mršič), Javorek, Schranz – Ledecký. Trenér: Horejš.