Slavia se stala vítězem pátého ročníku turnaje O pohár Moravskoslezského kraje

(Aktualizováno před )

5. ročník turnaje “O pohár Moravskoslezského kraje” je minulostí. Zaslouženým vítězem se stala pražská Slavia Praha, která v celém turnaji nepoznala hořkost porážky. Ve finálovém zápase zdolala obhájce loňského vítězství – Baník Ostrava v poměru 2:0. Putovní pohár tedy zavítá do Prahy a všichni se již nyní těší na 6. ročník.

Za účasti 12 týmů se v areálu FC Hlučín odehrál již 5. ročník turnaje “O pohár Moravskoslezského kraje”. Ve dvoudenním klání se odehrálo celkem 48 zápasů. Po úvodním dni, kdy se v základních skupinách odehrálo 30 zápasů, rozhodlo o 8 postupujících do čtvrtfinále a o 4 týmech, které si to systémem každý s každým rozdaly o 9.-12. místo.

Každý tým tedy spravedlivě odehrál na turnaji 8 zápasů, kde délka jednoho byla 30 minut. Ve čtvrtfinálových zápasech bylo nutné hned ve dvou případech absolvovat penaltový rozstřel. Infarktový byl ten mezi do té chvíle suverénní Slavií Praha a polskou Sandecjou Nowy Sacz. První tým z odpolední skupiny měl po celou dobu velkou převahu, kterou však proti 4. týmu z ranní skupiny nedokázal gólově vyjádřit. A tak o vítězi rozhodla až 13. série, kdy nakonec slavila Slavia a slzičky se objevily na tváři polských hráčů. Přitom v 7. sérii poté, co sešívaní penaltu neproměnili, mohli hráči Sandecje rozhodnout, ale brankář střelu kryl. Ve druhém penaltovém rozstřelu zvítězil Slovan Bratislava nad Spartou Praha 3:1, když v normální hrací době skončil zápas 1:1.

V dalších čtvrtfinálových zápasech porazil silný AS Trenčín domácí FC Hlučín 3:0 a Baník Ostrava zdolal Odru Wodzislaw 2:0. Mezitím probíhala i skupina o 9.-12. místo, kde dominovala plzeňská Viktorka, která zvítězila ve všech třech zápasech po velmi dobrých výkonech a obsadila celkové 9. místo.

V semifinále porazila Slavia Slovan Bratislava 2:0 a Baník Ostrava zdolal AS Trenčín stejným poměrem. Ve finále tak nedošlo na reprízu loňského finále mezi Baníkem Ostrava a Slovanem Bratislava. Nejdříve se však ještě odehrály další zápasy o 5.-8. místo. V této konfrontaci dopadla nejlépe Sparta Praha, která v konečném souboji o 5. místo se utkala s domácím výběrem, který po celou dobu turnaje předváděl velmi dobré výkony. Kluci si přáli zahrát si proti Spartě, ta jim ale nic nedarovala a zvítězila 4:0.

V boji o 3. místo zdolal ve slovenském souboji po výborném výkonu Trenčín Slovan Bratislava vysoko 5:0 a zaslouženě bral bronzové medaile.

Finálový zápas měl skvělou kulisu, atmosféru podpořenou jak početnou skupinkou slávistických fanoušků, tak samozřejmě fanoušků Baníku Ostrava. Zápas měl velmi vysokou kvalitu, ale více ze hry měla Slavia, která také zaslouženě vstřelila 2 branky a slavila první místo!!

Velkou pochvalu zaslouží všichni hráči, trenéři, rodiče, fanoušci, pořadatelé, organizátoři a také samozřejmě Moravskoslezský kraj, Město Hlučín, FC Hlučín a další, kteří turnaj finančně podpořili. Turnaj v sobotu slavnostně zahájil starosta Města Hlučín – Mgr. Pavel Paschek a na nedělním ukončení a předávání také patroni turnaje – odchovanec FC Hlučín, bývalý hráč např. Austrie Vídeň, Mladé Boleslavi a čerstvě hráč Baníku Ostrava Patrizio Stronati, dále další odchovanec FC Hlučín, nyní hráč Sigmy Olomouc Lukáš Buchvaldek a v neposlední řadě hrající legenda a kapitán FC Hlučín Petr Žižka.

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Slavia Praha 2. FC Baník Ostrava 3. AS Trenčín 4. ŠK Slovan Bratislava 5. AC Sparta Praha 6. FC Hlučín 7. Odra Wodzislaw 8. Sandecja Nowy Sacz 9. FC Viktoria Plzeň 10. FK Třinec 11. MFK Vítkovice 12. AP Rybnik-Zory

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz