Slavia se po dvanácti letech vrací mezi fotbalovou elitu

Ještě před několika lety se Slavia strachovala o svou existenci, nyní je naoapk na úplném vrcholu. Po dvou výhrách 1:0 ve 4. předkole postoupili sešívaní do základní skupiny Ligy mistrů. Soupeř z rumunské Kluže nebyl snadný protivník, avšak trenér Jindřich Trpišovský opět dokázal zvolit taktiku a hlavně sestavu, která po dvanácti letech dotáhla klub z Edenu mezi fotbalovou smetánku. Nyní se fanoušci mohou těšit na zvučný klub, který přijede do Prahy.

Slavia Praha – CFR Kluž 1:0 (0:0)

První půle byla herně vyrovnaná, avšak na šance zvítězila Kluž. Už ve 12. minutě předvedl domácí gólman Kolář skvělý zákrok u přímého kopu Bordeiana. A o pět minut později jen tak tak nedosáhl Rondón na malém vápně na Omraniho přízemní centr.
Ve 28. minutě měli velkou příležitost i domácí, když Stanciu vysunul kolmicí Masopusta, který se snažil přelobovat gólmana, ale branku minul.

Hned na začátku druhého poločasu vyrážel brankář Kluže nebezpečnou Škodovu ránu. Domácí měli i nadále větší převahu. Střelu Stancia v 62. minutě ještě gólman Arlauskis vytáhl na roh. Za čtyři minuty však už Eden bouřil. Bořilovi se tak otevřel levý prostor, že byl schopen vniknout až do vápna a vystřelit přesně na zadní tyč.
Hosté poté měli velkou šanci srovnat, ale Kolář střelu Paun-Alexandra vyrazil.
Čtyři minuty před koncem ještě mohl pojistit domácí vítězství střídající Hilál, ale hostující obránci jeho pokus vykopli z brankové čáry.
A pak už mohl Eden začít slavit.

„Po tom, co kluci dokázali v minulé sezoně, k tomu tenhle kádr dokázal přiřadit tuhle věc, která je neskutečná. Jako my všichni obdivujeme Standu Vlčka, co dokázal, jak vystřelil první účast v Lize mistrů, tak teď si troufnu říct, že lidi budou vzpomínat na tyhle hráče,“ řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Vyhráli jsme double, postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy a teď to završili tímhle. Troufám si říct, že se kluci přiřadili do slávistické historie,“ dodal Trpišovský.

Branka: 66. Bořil. Rozhodčí: Rocchi – Meli, Peretti – Valeri (video, všichni It.). ŽK: Masopust, Kúdela – Muresan, Deac, Tucudean, Djokovič. Diváci: 18 562. První zápas: 1:0, postoupila Slavia.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček, Král – Masopust (84. Traoré), Stanciu (90. Frydrych), Olayinka – Škoda (79. Hilál). Trenér: Trpišovský.
Kluž: Arlauskis – Sušič, Burca, Muresan, Camora – Aurélio (64. Paun-Alexandru), Bordeianu, Djokovič – Deac (70. Hoban), Rondón (69. Tucudean), Omrani. Trenér: Petrescu.