Slavia před Ligou mistrů posiluje. Během dvou dnů představila tři posily

(Aktualizováno před )

Pražskou Slavii čeká v základní skupině Ligy mistrů těžká šichta (Barcelona, Dortmund a Inter Milán). A protože tam nechce být za otloukánka, rozhodla se svůj kádr posílit. Včera už představila Lukáše Provoda, který hrál naposledy za České Budějovice, ale jinak patří Plzni. A dnes klub z Edenu oznámil dokonce příchod dvou nových jmen. Z Teplic míři do Prahy Jakub Hora a z Mladé Boleslavi Laco Takacs.

Posledně jmenovaný hráč se pokusí nahradit Alexe Krále, který odešel trochu nečekaně do CSKA Moskva. „Po odchodu Alexe Krále není v týmu hráč, který by mohl hrát pozici Tomáše Součka nebo číslo šest. Proto jsme narychlo sháněli hráče, který by Tomáše byl schopen typologicky zastoupit. Rozhodli jsme se pro Takásce z důvodu výšky, je skvělý při standardních situacích a dominantní při hře hlavou. Defenzivní univerzál, nastupuje v záloze i na stoperu, má zkušenosti z reprezentace i s mezinárodním fotbalem,” vysvětluje výběr trenér Jindřich Trpišovský na klubovém webu.

Slavia se snaží každou pozici v sestavě zdvojit. Nově příchozí Hora by případně mohl zastoupit špílmachra Stanciua, ale klidně může nastupovat i po stranách. “Kuba je zkušený hráč, který už Slavií prošel a má odehraných spoustu ligových zápasů. Umí být produktivní a umí dát branku, ale hlavně je schopný zahrát obě dvě pozice na křídle, zleva i zprava, a hrát i desítku. Může tedy zastoupit třeba Nica Stancia. Nejdůležitější je, že umí vstoupit jako střídající hráč do zápasu a dodat výkonu něco, co tým nemá,” líčí Trpišovský.

Provod přišel do Edenu i z toho důvodu, že Slavii po odchodu Zmrhala do italské Brescie chyběl levonohý záložník. “Lukáše jsme skautovali už ve druhé lize, patřil k nejlepším hráčům Budějovic. Jak hrál skvěle loni druhou ligu, tak na to letos stejně navázal. Má parametry pro velký fotbal, může udělat obrovský progres a máme v plánu s ním postupně pracovat tak, aby se v budoucnu stal důležitou součástí Slavie,“ dodává trenér Trpišovský.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz