Slavia a Plzeň jsou nadále bez ztráty bodu

Plzeň měla před dnešním zápasem jasný úkol – vyhrát, aby stejně jako pražská Slavia pokračovala i do dalších kol s plným počtem bodů.

Plzeň – Zlín 1:0 (0:0)

I proto chtěla co nejdříve vstřelit gól, aby měla klid pro další průbeh zápasu. Už v sedmé minutě se to mohlo povést Čermákovi, ale jeho střela šla těsně vedle.
Jenže pak sice plzeňští hráči předvedli několik zajímavých akcí, ale k žádné vyložené šanci to nevedlo. A takhle to bylo celý první poločas.
A mohl přijít trest, protože Zlín ve 48. minutě zahrozil střelou Podia, brankář Kozáčik si s ní však nakonec poradil.
64. minuta přinesla tyč po hlavičce Krmenčíka!
Ale Plzeň se nemůže pořádně dostat do tempa a Zlín hraje s mistrovským týmem vyrovnanou partii. Z hlediště se začíná ozývat pískot. Pak ale přece jenom domácí dali gól. Krmenčík stál na správném místě. Brankář Dostál vyboxoval míč po střele přímo před Krmenčíka – 1:0.
Zlín mohl vzápětí vyrovnat, ale Buchta tváří v tvář Kozáčikovi neuspěl.
V posledních vteřinách zápasu se ještě po druhé žluté kartě nechal vyloučit domácí Kopic.

Branky: 77. Krmenčík
Karty: 69. J. Kopic (PLZ) – 44. Hnaníček (ZLN), 73. Džafić (ZLN), 73. Matejov (ZLN), červená 90+1. J. Kopic (PLZ)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník, Pernica, Limberský – Hořava (57. Procházka), Hrošovský – Ma. Zeman (84. M. Petržela), Al. Čermák (67. Chorý), J. Kopic – Krmenčík.
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Hnaníček (87. Bačo), P. Buchta, Gajič, Bartošák – Traoré, Podio, Džafić (82. Jakubov), Hronek (82. Slaměna) – Beauguel.