Skupova Plzeň rozdávala ceny

(Aktualizováno před )

V sobotu 16. června vyvrcholil 33. ročník mezinárodního festivalu Skupova Plzeň rozdáním cen. Festivalová porota vybírala z celkem 17 soutěžních inscenací českých a slovenských profesionálních divadel, které vznikly v uplynulých dvou letech. Soutěžní přehlídku doplnila na Skupově Plzni tradičně pozoruhodná představení z Česka i ze zahraničí (z Polska, Dánska a Francie).

Tisíce diváků si v rámci festivalu kromě produkcí v divadelních sálech a pod širým nebem užily také výstavy, workshopy a koncert. Nechyběla ani setkání profesionálů, kterých se do Plzně sjelo na 300 z Čech i ze zahraničí. Diváckým vrcholem festivalu bylo šest představení Divadla bratří Formanů Deadtown, která byla beznadějně vyprodána. Festivalu loutkářského divadla se za město Plzeň zúčastnil první náměstek primátora Martin Baxa.

„Skupova Plzeň je nejvýznamnější bilanční loutkářskou přehlídkou v České republice. Potvrdil to i letošní ročník, který nabídl divákům i odborné veřejnosti kompletní zprávu o současném českém loutkářství a divadelní tvorbě loutkami ovlivněné. A přinesl velmi dobrou zprávu: loutkové divadlo v České republice se stále rozvíjí, přináší nová témata, divadelní formy a impuls a je oblíbené u všech generací. Pro nás jako pro Divadlo Alfa, ale i pro naše kolegy, to určitě přinese motivaci do dalších let. Uvidíme na Skupově Plzni 2020,“ zhodnotil Jakub Hora, ředitel Skupovy Plzně a také pořádajícího Divadla Alfa.

Festivalová porota kladně hodnotila především loutky v mnoha podobách, od nejklasičtějších marionet až po hraná s objekty nebo to, že letošní ročník festivalu připomněl, že loutky nejsou jen oživené muzeum, ale dokážou také přinést zprávu o současném světě. Vyzdvihla také tvůrce většiny festivalových představení, kteří kreativně a mnohdy i originálním způsobem pracovali s hudbou.

Festival je bienále, 34. ročník Skupovy Plzně se uskuteční v červnu roku 2020. Festival Skupova Plzeň se koná za podpory města Plzeň, Plzeňského kraje, Ministerstva kultury České republiky a dalších společností.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz