Skončila rekonstrukce průtahů Příměticemi, Suchohrdly a Kuchařovicemi

(Aktualizováno před )

Rekonstrukce tří úseků silnice II/408, která vede znojemskou městskou částí Přímětice a obcemi Kuchařovice a Suchohrdly, byla ve čtvrtek 9. srpna oficiálně ukončena slavnostním přestřižením pásky. Práce na průtahu byly zahájeny před devíti měsíci a celková investice Jihomoravského kraje činila více než 87 milionů korun. Město Znojmo se na opravách podílelo téměř 6 miliony korun.
Nůžek se ujali starostové jmenovaných obcí a spolu s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Romanem Hanákem a zástupci zhotoviteli stavby nejprve pronesli pár slov a poté symbolicky přestřihli pásku u vozovky. Provoz na silnici je totiž již od 1. srpna, kdy na ni vjela po devíti měsících auta, opět rušný.

„Věřím, že díky zdárnému dokončení projektu se všem řidičům značně ulevilo a děkuji všem obyvatelům a řidičům za trpělivost s dopravními stavbami,“ řekl starosta Znojma Jan Grois. Samotné Znojmo do projektu investovalo téměř 6 milionů korun. V Příměticích stavaři zrekonstruovali přes kilometr dlouhý úsek silnice, most u ulice Na Návsi a vystavěli parkovací stání, opravili chodníky, vjezdy a dešťovou kanalizaci.

V rámci celé stavby bylo opraveno přes 3 kilometry vozovky za přibližně 87 milionů korun, přičemž podíl Jihomoravského kraje představoval 76 milionů korun a příspěvek Znojma a obce Suchohrdly více než 11 milionů korun. Většinu nákladů se přitom podařilo pokrýt díky 68 milionové dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

„Jsem rád, že dnes můžeme oficiálně otevřít další úspěšný projekt, který se nám díky tomu podařilo realizovat. Velký dík patří Městu Znojmu a obcím, které se na stavbě podílely,“ řekl náměstek Roman Hanák.

V Kuchařovicích se rekonstrukce dostalo 922 metrům silnice a v Suchohrdlech se pustili silničáři hned do dvou komunikací (silnice II/408 a II/413) v celkové délce 1 027 metrů. Stavba zahrnovala kompletní rekonstrukci silnic, výstavbu nové okružní křižovatky, chodníků a vjezdů, ploch u obecního úřadu, vjezdové brány, dešťové kanalizace, přeložek sítí, přípojek, veřejného osvětlení, čekárny, objízdné trasy, úpravu oplocení a další související práce.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz