Školáci z Vyškova si prohlédli Krakow i východní Slovensko

Mezinárodní tábory v polské Jaroslawi a ve slovenských Michalovcích v průběhu července znovu potěšily několik vyškovských školáků. Jednotlivá partnerská města se v pořádání letních táborů už od roku 2002 střídají.

Žáci z vyškovských škol například v případě našich severních sousedů navštívili jezero Solina, hory Bieszczady nebo město Krakow. Zamířili také do střediska Radawa, kde bylo na programu lanové centrum. Jelikož na táboře byly i děti z Maďarska, hlavním dorozumívacím jazykem byla angličtina. Školáci měli například při prezentaci představit zvyky a základní informace o své zemi. Nechybělo vzájemné učení cizích slovíček.

Osmáci a deváťáci, kteří vyrazili na východní Slovensko, pak objevovali krásy Zemplínské šíravy. Oba tábory byly osmidenní. „Ohlasy, které se k nám dostaly, jsou velmi pozitivní jak ze strany dětí, tak i jejich rodičů. Vyškovská radnice vyslala za víc než 15 let na tábory zhruba dvě stovky vyškovských školáků. Pobyty mají vždy zdarma,“ připomněl místostarosta Vyškova Karel Jurka s tím, že letos vyjelo za hranice republiky 18 žáků a dva vedoucí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient