Siniaková neproměnila mečbol a prohrála. Nedařilo se i dalším českým tenistkám

(Aktualizováno před )

Kateřina Siniaková byla blízko životního úspěchu. Jen kousíček jí chyběl k tomu, aby se dostala mezi posledních šestnáct na wimbledonském grandslamu. Vypadly i Lucie Šafářová a Barbora Strýcová.

Siniaková podlehla Italce Camile Giorgiové 6:4, 6:7 (6:8) a 2:6. Naše hráčka měla skvělý vstup do utkání, ale pak jakoby začala ztrácet síly. Naví se musela několikrát nechávat ošetřovat. “Jak mi podjela noha, hnula jsem si trochu se zády,” podotkla k tomu,” Siniaková, která pak vyřazení v šatně obrečela.

S Wimbledonem se ve dvouhře rozloučila i Lucie Šafářová. Tato sympatická tenistka už tu dříve zažila postup až do semifinále. Možná si na to vzpomněla v prvním setu, kdy hrála dobrý tenis. Pak se však zhoršila na podání, naopak soupeřka Jekatěrina Makarovová se mohla na svůj servis spolehnout a nakonec vyhrála 4:6, 6:4, 6:1.

Třetí kolo bude letos maximem i pro Barboru Strýcovou. Skoro tři hodiny makala na kurtu, ale nakonec Němce Görgesové podlehla 6:7, 6:3 a 8:10.

Jedinou českou hráčkou, která postoupila, byla Karolína Plíšková. Ale nebylo to pro ní zrovna lehké utkání. Rumunku Buzarnescuovou porazila až ve třech setech 3:6, 7:6 (7:3), 6:1. Naší hráčce začal včas fungovat servis, v tu chvíli už měla za sebou jeden prohraný set. Navíc přidala na agresivitě. Rumunka pak po prohraném tie-breaku už zápas v podstatě vzdala. Plíšková se v pondělním semifinále střetne s Nizozemkou Kiki Bertensovou.