Shodil syn svého otce z balkónu?

(Aktualizováno před )

Už několikrát jsem vás letos informovali o tragických pádech lidí z vyšších pater paneláků. Zpravidlo šlo o sebevraždu či nešťastnou náhodu. Nyní ale děčínští kriminalisté vyšetřují případ, kdy muži někdo z balkónu “pomohl”…

V noci na čtvrtek se muž v děčínské čtvrti Podmokly stal obětí násilného trestného činu. Podle prvotních informací měl otce tímto způsobem usmrtit jeho nezletilý syn… „Šetříme násilný trestný čin, ke kterému došlo ve čtvrtek v ranních hodinách v Děčíně. Osobu podezřelou z tohoto činu jsme zadrželi a nadále pokračujeme v úkonech trestního řízení,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Přivolaní záchranáři už nedokázali muži pomoci. „Ve čtvrtek v ranních hodinách jsme zasahovali v Děčíně u člověka po pádu. Při příjezdu na místo lékař konstatoval velmi vážná zranění neslučitelná se životem, kterým zraněný na místě okamžitě podlehl,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Prokop Volejník.
Následně byla nařízena pitva.

Pokud by kriminalisté zjistili, že šlo o usmrcení z nedbalosti, hrozily by pachateli tři roky vězení. Pokud by se jednalo o úmyslné ublížení na zdraví s následkem smrti, hrozí pachateli pět až deset let. V případě vraždy základní sazba začíná na dvanácti a končí na osmnácti letech.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz