Severočeské derby zvládli lépe fotbalisté Jablonce

Jablonec se po minulé porážce na Spartě zase vrátil k bodové sérii, to Liberec teď prožívá krizi

Tento zápas nebyl důležitý jenom z pohledu titulu „krále fotbalového severu“, ale také šlo o důležité body pro zisk místa zaručující evropské poháry.

Začátek patřil Liberci, ve 4. minutě měl velkou šanci Da Silva, skóre se však zatím neměnilo. To se stalo ale za dvanáct minut, kdy se hlavičkou přesně trefil jablonecký Doležal. Liberečtí mohli hned vyrovnat, to by však musel Breite mířit přesněji. I přes tuto šanci to byli spíše domácí, kdo udával tempo hry, Trávník se dokonce dostal do příležitosti, ale stav 1:0 už do poločasu vydržel.

Ve druhé půli se domácí zatáhli do obranného bloku a vyčkávali na případný brejk. Tato taktika jim vyšla dokonale, když zaprvé gól nedostali a za druhé sami ještě v 86. minutě vstřelili (Diviš) branku.

Jablonec je v tuto chvíli na 4. místě, Liberec je šestý. Na svého rivala ztrácí dva body.

David Holoubek, trenér Liberce:
V prvním poločase jsme si vypracovali příležitosti, ale sráží nás jejich proměňování. Hráči, kteří by to měli táhnout, jsou trochu mimo. V tom bych řekl, že se ten zápas lámal, protože pak soupeř z jedné šance dal branku. Snažili jsme se, ale nebylo to z naší strany tak kvalitní“
Petr Rada, trenér Jablonce:„Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Nejdříve zahrozili oni, nás podržel brankář Hrubý. Měli jsme tam určité náznaky a do vedení jsme se dostali po pěkném centru Holeše a hlavičce Doležala. Měli jsme tam ještě další šanci, ale neproměnili jsme jí.“

FK Jablonec – Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 16. Doležal, 86. Diviš. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Hájek. ŽK: Hübschman, Považanec – Ševčík, Malinský. Diváci: 5426.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek – Hübschman (78. Chramosta) – Masopust, Považanec, Trávník (90. Piroch), Jovovič (81. Diviš) – Doležal. Trenér: Rada.
Liberec: Hladký – Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr – Wiesner (66. Malinský), Folprecht, Breite, Potočný (61. Bosančič) – Ševčík – Da Silva (82. Köstl). Trenér: Holoubek.