Sestry Plíškovy se jako dvojčata “nezachovaly”. Karolína vypadla, Kristýna postupuje dál

(Aktualizováno před )

Sestry Karolína a Kristýny Plíškovy se pro tento týden tenisově rozdělily.

To lepší dvojčat, Karolína, startovala na turnaji v čínském Wuchanu. Ten minulý čas naznačuje, že už vypadla. Světová dvojka ve 3. kole jasně prohrála s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou 1:6, 4:6.
Plíšková od začátku nedokázala najít recept na hru mladé Ukrajinky, která českou hráčku zasypávala přesnými a tvrdými údery. Kvůli porážce tak musí Plíšková zapomenout na post světové jedničky.

Na stejném turnaji se zatím naopak daří Petře Kvitové. V osmifinále porazila Američanku Sloane Stephensovou v pohodě dvakrát 6:3. “Sloane se výborně pohybuje a dvakrát jsem s ní předtím prohrála, takže nebylo snadné s ní hrát. Snažila jsem se hrát útočně, hodně tvrdě, aby neměla čas na údery, což byl klíč k výhře,” řekla Kvitová na kurtu. “Chodila jsem víc do kurtu, aby se nehrály dlouhé výměny, což jí vyhovuje. Jsem na sebe dnes pyšná.”
V boji o semifinále se utká právě s Jastremskou.

Kristýna Plíšková, která startuje v uzbeckém Taškentu, je už také mezi poslední osmičkou. V těžkém duelu s Polkou Katarzynou Kawaovou vyhrála 7:5, 3:6, 6:4. Nyní se 80. hráčka světa utká s nasazenou jedničkou Viktórií Kužmovou ze Slovenska.

Na tomto turnaji se naopak v osmifinále rozloučila Tereza Martincová, která Ukrajince Katarině Zavacké podlehla 4:6, 4:6 .

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz