Šestkrát trestaný muž okradl seniora, policie ho za dvacet minut po činu chytila

(Aktualizováno před )

V pátek kolem páté hodiny podvečer, poblíž křížení karvinských Tříd 17. listopadu a Osvobození, oslovil muž (31) starého pána (79) a nabídl pomoc s koupí bundy. Přibližně hodinu ho doprovázel po různých obchodech kolem obchodního domu. K incidentu došlo na chodníku mezi obchodním domem a budovou pojišťovny.

Kolem šesté hodiny podezřelý šel se seniorem po zmíněném chodníku ve směru od obchodního domu. Pachateli bylo prokázáno, že nečekaně v místě, kde je křoví se měl odpojit, seniora předběhnout, otočit se a jít proti němu. Jakmile starý pán byl na jeho dosah, sáhl mu do náprsní kapsy a vzal peněžní hotovost.

Na dohled procházely dvě slečny, které vše viděly. Nebyly lhostejné, bez váhání pomohly. Okamžitě zavolaly na policii a pánovi, který vzhledem ke svému vysokému věku byl v šoku, se věnovaly do příjezdu policistů.

Mezitím se už operátoři městské i státní policie zaměřili na městský kamerový systém a možného podezřelého hledali. Na místě incidentu děvčata policistům muže velmi podrobně popsala, a tak policisté podezřelého zadrželi zhruba dvacet minut po krádeži.

Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu krádeže. Seniorovy peníze byly zajištěny a vráceny. Starý pán mohl přijít o bezmála deset tisíc korun.

Obviněný muž z Karviné byl v minulosti šestkrát soudně trestán. Po vykonání posledního trestu odnětí svobody byl z výkonu propuštěn v květnu letošního roku. Během uplynulého víkendu byl podán návrh na jeho vazební stíhání.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz