Senioři se utkali ve stolním tenisu

V úterý 4. prosince pořádal Odbor sportu Magistrátu města Plzně společně s TJ Sokol Plzeň V a 15. základní školou v Plzni Mikulášský přebor seniorů ve stolním tenise. Cílem akce bylo podpořit pohyb seniorů a propojit seniory se školáky, kteří se podíleli na organizaci turnajů. Stolní tenis byl vybrán na základě zkušeností téměř všech seniorů s tímto sportem.

Do turnaje v kategorii mužů 70+ se přihlásilo 18 sportovců z řad závodních i amatérských hráčů. Jednotlivá utkání se hrála na tři vítězné sety, každý do jedenácti bodů. Drtivá většina utkání skončila výsledkem 3:0 na sety, což potvrdilo velmi rozdílnou úroveň jednotlivých hráčů. Muži své turnaje odehráli v herně TJ Sokol Plzeň V.

Druhá část turnaje probíhala v sále 15. základní školy, kde se utkalo osm sportovců v kategorii muži ve věku 60 – 69 let a obě ženské kategorie, do které se přihlásilo 12 sportovkyň. Nejstarším účastníkům bylo 91 let. Rozhodčími byli přímo žáci ZŠ, kteří zde navštěvují kroužek stolního tenisu.