Senior taxi bude od srpna brázdit ulice Mladé Boleslavi

Nový projekt senior taxi nabídne starším a zdravotně hendikepovaným občanům města Mladá Boleslav možnost zvýhodněné přepravy například k lékaři nebo na úřady. “Počítáme s tím, že senior taxi začne fungovat v průběhu srpna, testovací provoz jsme aktuálně zahájili. Vše bude fungovat ve spolupráci s taxislužbami, které se nám přihlásily, zatím jsou to tři firmy, a pro seniora bude jedna jízda stát 20 korun,” vysvětlila náměstkyně primátora Zdeňka Veškrnová, která má sociální oblast na starosti. Aby mohl člověk tuto službu využít, musí ji mít aktivovanou na mladoboleslavské městské kartě, která slouží i k platbě za autobus nebo městský bazén. Karty se za tímto účelem budou bezplatně vydávat na čtyřech místech, člověk musí prokázat, že má trvalé bydliště v Mladé Boleslavi a zároveň buď dovršil věk 65 let, nebo vlastní průkaz ZTP či ZTP+P.

“Karty se budou vydávat na dopravním podniku a v Infocentru, výdejním místem za tímto účelem se ale stane i sídlo Městských parkovacích domů Mladá Boleslava a také Klementinka. Karta je nezbytná, protože bude propojena elektronickým zařízením v jednotlivých taxících, aby bylo možné prokázat, že má člověk na tuto službu nárok. Zároveň pak také bude sloužit jako evidence jízd,” vysvětlila Zdeňka Veškrnová. Platnost karty přitom nebude časově omezená.

Senior taxi bude fungovat denně, pro garanci služby je ale nutné si ji minimálně 24 hodin předem objednat, jinak není možné zaručit, že bude mít řidič aktuálně volnou kapacitu. S držitelem karty na senior taxi může jet bezplatně jedna osoba jako doprovod, přepravovat se je možné pouze v katastru města Mladá Boleslav, samozřejmě včetně příměstských částí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient