Schick odchází do Lipska. Není to však z bláta do louže?

(Aktualizováno před )

Po dvou letech se konečně český reprezentační útočník Patrik Schick rozhodl změnit dres. V dosavadním klubu AS Řím toho neodehrál tolik, kolik určitě sám očekával, a tak to zkusí na jiné štaci. Podepsal jednoroční hostování s opcí v německém Lipsku. “Jsem rád, že všechno dobře dopadlo, a doufám, že týmu pomůžu,” podotkl Schick.

Během římského angažmá odehrál 58 soutěžních zápasů, v kterých vsítil osm branek. Zpravidla však nastupoval v průběhu zápasu z lavičky, protože jeho místo hrotového útočníka měl “zamluvené” bosenský kanonýr Džeko. Schickovi by určitě nevadilo hrát i více ze strany, tam však dostávali přednost především Cengiz Ünder, Justin Kluivert či Nicolo Zaniolo.

Jenže Schicka v Lipsku nečeká vůbec jednodušší konkurence. Německý klub, který ještě nedávno hrál druhou ligu, má v útoku dva reprezentanty, Němce Wernera a Dána Poulsena, kteří v minulé sezoně dohromady nastříleli 31 ligových gólů… I proto musí bývalý hráč Bohemians, Sparty a Sampdorie brát slova sportovního ředitele Lipska Markuse Krösche s nadhledem: “Patrik je velmi atletický a technický hráč. Má reprezentační zkušenosti a pro naši útočnou hru bude přínosem.”
Jestli spíše neměl Schick přijmout nabídku (jestli však nějaká byla…) z “menšího” klubu, kde by měl větší jistotu herní vytíženosti.

Na druhou stranu je dobře, že všechny spekulace o tom, kam přestoupí a zda vůbec změní klub, může 23letý rodák z Prahy hodit za hlavu a nyní se plně soustředí na reprezentační zápasy, které nároďák v nejbližším týdnu čekají (7, září v Kosovu, 10. září v Černé Hoře).

Schick se mimochodem pro letošní sezonu stává osmým českým fotbalistou v Bundeslize. Za Augsburg nastupují Tomáš Koubek, Jan Morávek a Marek Suchý, v Brémách působí Theodor Gebre Selassie a Jan Pavlenka, v Hoffenheimu Pavel Kadeřábek a za Herthu Berlín hraje Vladimír Darida.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz