“Ščasný ven”, ozývalo se z letenským tribun. A zaslouženě!

(Aktualizováno před )

Teplice letos podávají v první fotbalové lize nemastné neslané výkony, a tak sparťanští fanoušci věřili, že se proti nim jejich tým konečně chytí a začne jeho stíhací jízda za titulem. Jenže Sparta opět prokázala, že je úplně bez formy, takže se během druhé půle zaslouženě ozývalo z tribun: “Ščasný ven”.

Sparta Praha – FK Teplice 0:1 (0:0)

Sparťanský trenér nemohl kvůli trestu za karty počítat s Kangou, Frýdkem a Čivičem. Místo nich dostali šanci Sáček, Wiesner a Štětina. Na absenci tří stabilních hráčů se však Sparta nemůže vymlouvat. Její velký problém je především v tom, že je naprosto bez formy špílmachr Stanciu a Plavšičovi se v záloze také mnoho nedaří, takže útočníci nedostávají mnoho zajímavých přihrávek. A když už k nim míč doputuje, tak zas nejsou schopni s tím naložit jako se to stalo dvakrát Pulkrabovi.

A tak přišel zákonitě a zaslouženě trest. Sedm minut před koncem se z úhlu trefil Moulis – 0:1.

Sparta tak klesla na pátou příčku, protože jí předhonila Ostrava, která naopak byla o víkendu úspěšná (porazila Bohemians 1905 2:0). Teplice vyhrály na Spartě po osmi letech a jsou deváté.

“Pokřik fanoušků “Ščasný ven” jsem vnímal, byl bych lhář a pokrytec, kdybych říkal něco jiného. Na druhou stranu, když se vyhrává, tak jsou všichni spokojení. Když hrajeme špatně a my hrajeme špatně dlouho, tak na to mají právo a je to jejich přirozená reakce. Před zápasem jsem cítil, že tým dokáže naši špatnou situaci zlomit. Ale nejsem naivní a nečekám, že před posledním kolem začneme najednou hrát tak jako na začátku soutěže,” podotkl sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.

“Byli jsme na Spartu dobře připravení. Věděli jsme, že má vykartovaný střed a z působení ve Spartě znám nedostatky některých hráčů, tak jsem na to naše hráče upozorňoval. Nechtěli jsme být zalezlí, chtěli jsme napadat soupeřovu rozehrávku po celém hřišti a myslím, že se nám to dařilo. Sparta na to zareagovala po přestávce změnou systému a my jsme tomu uzpůsobili napadání. Čím víc utíkal čas, tak jsem věřil, že bychom mohli dát vítězný gól,” řekl teplický kouč Stanislav Hejkal.

Branka: 83. Moulis. Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Vlček – Franěk (video). ŽK: Plavšič, Stanciu – Jeřábek, Kučera, Vondrášek, Hyčka. Diváci: 6410.

Sparta: Heča – Wiesner (46. Vácha), Radakovič, Štetina, Costa – Chipciu, Sáček (79. Šural), Stanciu, Plavšič – Pulkrab (73. Hložek), Tetteh. Trenér: Ščasný.
Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Hora, Ljevakovič, Kučera, Hyčka (69. Moulis) – Jindráček (87. Hošek), Trubač (76. Žitný). Trenér: Hejkal.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz