Sadílek vstřelil první gól za Eindhoven. Nebude to ale další zapadlá hvězda?

(Aktualizováno před )

Lepší fotbalový vánoční dárek si nemohl sám sobě český fotbalista Michal Sadílek ani dát. V sobotním zápase proti Alkmaaru vstřelil za svůj klub Eindhoven premiérovi soutěžní gól. Pomohl tak obrátit svému nizozemskému týmu nepříznivé skóre z 0:1 na 3:1.

Trenér Eindhovenu van Bommel ho už ve 29. mnutě poslal na hřiště, aby právě pomohl ke zvratu v utkání a jemu se to povedlo parádně. “Je těžké popsat pocity, nemám slov. Přijít jako střídající hráč, dát gól a vyhrát zápas. Bylo to prostě skvělé, nádherný večer,” uvedl Sadílek. “Poprosil mě, ať prostě hraju svou hru. Abych hrál jednoduše, vyhrával souboje o míč a přihrával ho nejbližším spoluhráčům,” doplnil mladý záložník.

Gól vstřelil v nastavení prvního poločasu. “Věděl jsem, že se musím dostat před obránce. Šel jsem vědomě do skluzu a nakonec z toho byl hezký gól. I když musím říct, že přihrávka od Chuckyho (De Jonga) byla také krásná,” uvedl Sadílek.

Pro tohoto 19letého hráče to byl teprve čtvrtý soutěžní zápas za tento slavný nizozemský klub. Před necelými 14 dny si dokonce na chvilku zahrál i Ligu mistrů proti Interu Milan.

Zatím je však brzo a zároveň ošidné říkat, že ze Sadílka roste velký hráč. Podobně se mluvilo o Václavu Černém z konkurenčního Ajaxu Amsterdam, který dal svůj první gól v tomto klubu v 18 letech. Dnes je mu 21 let, ale že by patřil mezi nepostradatelné hráče Ajaxu, se opravdu říci nedá…

To např. takový Pavel Nedvěd dal první gól za zahraniční klub až ve svých 25 letech. Stalo se tak v dresu Lazia Řím, do kterého Grande Paolo přestoupil ze Sparty.
Ani Tomáš Rosický nevstřelil v cizině gól v mladším věku než Sadílek. “Malý Mozart” se poprvé za Dortmund, kam též odešel z letenského klubu, trefil v 21 letech.
A do třetice slavný Sparťan. Jan Koller se poprvé zapsal mezi střelce belgického Lokerenu ve 23 letech.

Všichni tito zmínění hráči sice vstřelili branku v pozdějším věku než Michal Sadílek či Václav Černý, ale to vůbec není podstatné. Hlavní je, že v podstatě rok co rok dokazovali že patří do evropské (v případě Nedveda do světové) špičky.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz