Sáčkův zadek rozhodl o výhře Slavie v pražském derby

(Aktualizováno před )

Když Plzeň včera zvítězila v Českých Budějovicích, věřila, že se sparťanům podaří porazit v derby Slavii a tím by se Západočeši bodově po desátém kole dotáhli na mistry z Edenu. Jenže sešívaní nenechali nikoho na pochybách, že jsou v tuto chvíli nejenom vládci Prahy, ale i zbytku republiky.

Sparta Praha – Slavia Praha 0:3 (0:1)

Domácí byli od začátku aktivnější, přesto jako první zahrozili hosté. Coufalova střela ale šla vedle. Za čtyři minuty se však sešívaní přece jenom radovali. Po zákroku Frýdka na Součka odpískal rozhodčí penaltu. Sám faulovaný pak pokutový kop s přehledem proměnil – 0:1.
Brzy nato mohl zvýšit Olayinka, ale ve vyložené šanci branku minul.
Ke konci poločasu se do šancí dostali sparťané, ale gólman Kolář svůj tým podržel. Ve 39. minutě vyrazil Frýdkovu ránu a v nastavení si poradil i s Haškovou hlavičkou.

Velkou příležitost spálil tři minuty po začátku druhé půle Sparťan Kanga.
To slávisté byli v zakončení efektivnější, i když jim k tomu pomohla lehce kuriózní situace. Gólman Heča vyboxoval v 55. minutě tečovaný centr k Olayinkovi, ten se napřáhl a trefil Sáčkovo pozadí, od kterého se míč odrazil do sítě… 0:2.
Sparta ještě měla dost času na (aspoň) případné vyrovnání, ještě navíc když rozhodčí vyloučil Hušbauera. Jenže domácím se dlouho nedařilo dostat k pořádné střele. Až v 77. minutě otestoval Plavšič Koláře, ten se však překvapit nenechal. Brzy poté byl Spartě vyloučen Tetteh a tím zároveň skončily šance domácích na příznivý výsledek.
Slavia si zkušeně výhru udržela. Navíc ještě Masopust přidal třetí branku slávistů.

Branky: 19. Souček z pen., 55. vlastní Sáček, 89. Masopust. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Paták – Ardeleanu (video). ŽK: Kanga – Hušbauer, Masopust, Bořil, Hovorka, Škoda. ČK: 81. Tetteh – 66. Hušbauer. Diváci: 17.292 (vyprodáno).

Sparta: Heča – Sáček, Kaya, Lischka, Hanousek (56. Plavšič) – Frýdek, Mandjeck – Hložek (69. Kozák), Kanga, Hašek (78. Trávník) – Tetteh. Trenér: Jílek.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček – Masopust, Hušbauer, Stanciu (70. Zelený), Olayinka (90.+2 Hora) – Tecl (75. Škoda). Trenér: Trpišovský.