S počítáním homosexuálů se lidovecký europoslanec přepočítal

Poslední lednovou sobotu si v KDU-ČSL volili nové předsednictvo a jedním z horkých kandidátů na předsedu byl i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který sázel mimo jiné na to, že se pokusí některé své kolegy přesvědčit, že homosexualita není nemoc.

Prohlásil to v jednom z rozhovorů, který před lidoveckým sjezdem poskytl. V témže rozhovoru uvedl i počet homosexuálů, kteří působí v KDU-ČSL. “Máme přes 22 gayů a leseb ve středně vrcholové politice,” řekl Zdechovský.

Znalost pohlavní orientace u členů strany mu však při volbě nového předsedy nepomohla stejně jako přesvědčování kolegů, že homosexualita není nemoc.

Své nominace se raději vzdal a předsedou strany se stal úřadující místopředseda Marian Jurečka. Ten v minulosti možnost adopce dětí lidmi stejného pohlaví komentoval slovy “Je to proti přírodě a stvořiteli”. V hlasování Jurečka získal 205 z 357 odevzdaných hlasů.

Jak hlasovalo 22 homosexuálních členů není známo stejně jako to, zda nyní budou muset nastoupit kvůli své sexuální orientaci na nemocenskou.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient