S Plzní to začíná vypadat bledě

Už jen jedno vítězství dělí brněnské hokejisty od postupu do finále. Znovu se jim povedlo porazit Plzeň a vedou tak v sérii už 3:0.

Po dvou domácích prohrách se rozhodl trenér Plzně k několika změnám v sestavě. A hned od začátku se zdálo, že to byl dobrý tah. Plzeňští byli aktivní a brněnský brankář Čiliak se musel hodně ohánět. Přesto to byli oni, kdo první inkasoval. Těsně před odchodem do kabin se trefil Hynek Zohorna.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení dvou přesilovek domácích, které ale nebyly využity. Hostům se povedlo srovnat ve 36. minutě, když se od modré čáry trefil Moravčík.

Nejvíce gólů padlo v poslední třetině. Nejdříve si Brno vzalo vedení opět na svou stranu (Vondráček), vydrželo mu však jen minutu (Gulaš). Když už se zdálo, že se zápas schyluje k prodloužení, nabral kapitán Erat rychlost a po individuální akci rozhodl vítězně pro Brno.

Kamil Pokorný, trenér Brna: Bylo to velice kvalitní utkání z obou stran, byl to těžký zápas, ale to je play-off. Byli jsme trpělivější a počkali jsme si na šanci. Charakter mužstva a vynikající diváci nás dohnali ke skvělému gólu Martina Erata a utkání jsme vyhráli.
Ladislav Čihák, trenér Plzně: Viděli jsme dramatické a hezké utkání. Myslím si, že celou dobu jsme byli aktivnějším týmem, nicméně Kometa vyhrála. Pro nás to nekončí, zítra je nový den a já jsem přesvědčen, že podáme stejný výkon, vyhrajeme a vrátíme sérii k nám.

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávka: 20. H. Zohorna (Nečas), 49. Vondráček (Mallet, Štencel), 60. M. Erat (Vincour) – 36. Moravčík, 50. Gulaš (Moravčík, Stach). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0

HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák, Vondráček.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec, D. Sklenička, Pulpán – Gulaš, Mertl, Kantner – Indrák, Kratěna, Stach – Schleiss, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.