O budoucností chomutovského Jakuba Lauka se rozhodne až na začátku září

(Aktualizováno před )

Kouč Vladimír Růžička na startu společné přípravy Pirátů avizoval, že mužstvo má téměř definitivní podobu. To stále platí, přesto se vznáší otazník nad dvěma jmény. Jedná se o Jakuba Lauka a Marca Zajíce, který přišel na zkoušku. Jak tedy situace u obou vypadá?

Z vyjádření hlavního trenéra a sportovního manažera v jedné osobě je patrné, že jedno rozhodnutí může ovlivnit osud obou hráčů. Věc se má tak, že o působení chomutovského odchovance bude jasno až začátkem září, kdy Jakub Lauko odletí trénovat do Bostonu, který ho letos draftoval.

„S Laukičem počítám do základní sestavy, proto s námi bude dál trénovat a nastupovat případně i v zápasech, ale musíme počkat na vyjádření Bostonu, který se rozhodne někdy na začátku září v předkempu,“ konstatuje šéf realizačního týmu na adresu mladíka, jenž přišel v dražbě talentů na řadu jako 77. v pořadí.

Podle dosavadních vyjádření samotného hráče i představitelů Bruins není pravděpodobný odchod do kanadské juniorské soutěže, kde Jakuba Lauka draftoval tým Rouyn-Noranda Huskies z Quebec Major Junior Hockey League. V seniorském hokeji pak připadají v úvahu NHL, farmářská AHL nebo působení v Evropě.

Dres Pirátů v přípravných zápasech naopak neoblékne Marc Zajíc, jehož zkouška třetím červencovým pátkem skončila. „Chtěl jsem ho vidět v tréninku, proto jsme se dohodli na čtrnáctidenní zkoušce, která teď skončila,“ hlásí Vladimír Růžička s tím, že dvaadvacetiletý útočník se může vrátit. „Pokud by Laukič zůstal v Americe, může být jednou z variant Marcův návrat,“ doplňuje boss sportovního úseku.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz