O budoucností chomutovského Jakuba Lauka se rozhodne až na začátku září

Kouč Vladimír Růžička na startu společné přípravy Pirátů avizoval, že mužstvo má téměř definitivní podobu. To stále platí, přesto se vznáší otazník nad dvěma jmény. Jedná se o Jakuba Lauka a Marca Zajíce, který přišel na zkoušku. Jak tedy situace u obou vypadá?

Z vyjádření hlavního trenéra a sportovního manažera v jedné osobě je patrné, že jedno rozhodnutí může ovlivnit osud obou hráčů. Věc se má tak, že o působení chomutovského odchovance bude jasno až začátkem září, kdy Jakub Lauko odletí trénovat do Bostonu, který ho letos draftoval.

„S Laukičem počítám do základní sestavy, proto s námi bude dál trénovat a nastupovat případně i v zápasech, ale musíme počkat na vyjádření Bostonu, který se rozhodne někdy na začátku září v předkempu,“ konstatuje šéf realizačního týmu na adresu mladíka, jenž přišel v dražbě talentů na řadu jako 77. v pořadí.

Podle dosavadních vyjádření samotného hráče i představitelů Bruins není pravděpodobný odchod do kanadské juniorské soutěže, kde Jakuba Lauka draftoval tým Rouyn-Noranda Huskies z Quebec Major Junior Hockey League. V seniorském hokeji pak připadají v úvahu NHL, farmářská AHL nebo působení v Evropě.

Dres Pirátů v přípravných zápasech naopak neoblékne Marc Zajíc, jehož zkouška třetím červencovým pátkem skončila. „Chtěl jsem ho vidět v tréninku, proto jsme se dohodli na čtrnáctidenní zkoušce, která teď skončila,“ hlásí Vladimír Růžička s tím, že dvaadvacetiletý útočník se může vrátit. „Pokud by Laukič zůstal v Americe, může být jednou z variant Marcův návrat,“ doplňuje boss sportovního úseku.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient