S Brnem to vypadá bledě, ztrácí pomalu naději na záchranu v naší nejvyšší fotbalové lize

Dukla Praha – Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Už šest bodů ztrácí Zbrojovka Brno na příčku v tabulce, která znamená záchranu. Sice se ještě hrají do konce soutěže čtyři kola a je tak možné získat 12 bodů, ale nelze předpokládat, že týmy, které také bojují o záchranu najednou začnou prohrávat…

Oba týmy vstoupily do utkání nervózně, hráči kupili při nahrávkách nepřesnosti. Na obou mančaftech bylo vidět, že hrají o hodně, Dukla je též letos namočená do záchranářských pracích.

První gól přišel ve 31. minutě, trefil se Škoda, byl to jeho šestý gól v sezoně. Dukla mohla vzápětí vyrovnat, ale Doudera trefil jen tyčku. Nakonec se přece jenom „vojáci“ v první půli ještě dočkali, dvě minuty před odchodem do kabiny mířil přesně Holík.

Druhý poločas byl ve znamení ofenzívy a tlaku Brna, ale nakonec to byli domácí, kdo se jako jediný trefil. Schranz dal hlavičkou na 2:1.

Dukla si vítězstvím hodně pomohla, utekla z bezprostředního pásma sestupu.

Trenér Dukly Jaroslav Hynek: „Na obou týmech byla vidět důležitost utkání, byla tam i opatrnost. První šanci mělo Brno, my jsme to docela zvládli, přesto pak dali první gól a byla otázka, kdo si s tím poradí líp. Pasáž, která následovala, se nám povedla – necukli jsme, snažili jsme se dál hrát a pramenila z toho tyčka Davida Douděry. Nakonec jsme ještě v prvním poločase vyrovnali, což udělalo veliký krok, abychom mohli hrát klidněji. Brnu by nevyhovovala remíza víc, než nám, i když my jsme to samozřejmě také chtěli zvládnout do vítězství. Dali jsme brzy druhou branku, což bylo skvělé, a potom jsme to zahráli velice dobře, na týmu byl vidět klid. Vedení 2:1 jsme docela zvládli. Zkušenost týmu se potvrdila. I když měl na začátku soupeř nějakou šanci navíc, ve druhém poločase už to bylo o nás.“

Branky: 43. Holík, 57. Schranz – 31. Škoda. Rozhodčí: Příhoda – Mokrusch, Myška. ŽK: Hanousek, Schranz (oba Dukla). Diváci: 2527.

Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný – Hanousek, Bilovský – Douděra (70. Holenda), Néstor, Holík (78. Kušnír) – Schranz (85. Brandner). Trenér: Hynek.
Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák (46. Sedlák) – Acosta, Kratochvíl, Škoda (70. Pilík), Ashiru (63. Bazeljuk) – Růsek. Trenér: Pivarník.

Vysočina Jihlava – FK Mladá Boleslav 0:0

Určitě se nečekalo, že Mladá Boleslav bude bojovat o záchranu. Ale stalo a teď může být ráda za každý bod, co získá. Stejně tak tým z Vysočiny potřebuje každý bodík.

Jako první se v zápase dostali do šance v 8. minutě domácí, ale brankář Poláček dokázal udržet čisté konto. Poté se naopak ukázal na druhé straně Ladra, ale také se nemohl radovat z gólu.

Do konce první půle měli více převahu hosté, ale nedokázali jí zužitkovat.

Začátek druhého poločasu se odehrával spíše ve středu hřiště, sem tam se objevil náznak šance, ale brankáři v tomto zápase podali pozorné výkony a nedovolili střelcům se radovat. Nejlépe do dokumentovali při šancích Ladry a Valenty na mladoboleslavské straně či Mary a Ikauniekise u domácích.

Martin Svědík (trenér Jihlavy): „Všechny zápasy o záchranu budou náročné. K vidění dnes nebylo moc hezkého, a to z obou stran. Byl to hodně upracovaný zápas, se spoustou nakopávaných míčů.

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): „Utkání bylo záchranářské, což se podepsalo i na jeho kvalitě. Vstup měli malinko lepší domácí, pak jsme se zklidnili, začali jsme hrát více po zemi, kombinačně a v průběhu první půle jsme byli aktivnější a měli jsme minimálně dvě dobré příležitosti, které jsme měli využít. Ve druhé půli jsme měli dobrý vstup, vytvořili jsme si dvě tři příležitosti, které volaly po gólu, ale neproměnili jsme je. Naopak v závěru nás výrazně podržel gólman, který zlikvidoval přímý volný kop a pak ještě pokus Ikauniekse. Dneska se o dělbu bodů výrazně zasloužili oba gólmani.“

Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Wilczek. ŽK: Jánoš (M. Boleslav). Diváci: 3049.

Jihlava: Rakovan – Vaculík, Buchta, Štěpánek, Schumacher – Mara, Ljovin (61. Urblík) – Fulnek, Dvořák, Zoubele (79. Popovič) – Ikaunieks. Trenér: Svědík.
M. Boleslav: Polaček – Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka – Jánoš, Valenta (90.+1 Hubínek) – Konaté, Mareš (79. Fabián), Přikryl (71. Rada) – Ladra. Trenér: Weber.