Rolinek nehraje. Je za tím zranění či neshody s trenérem?

(Aktualizováno před )

Hokejová extraliga se teprve rozjíždí a v Pardubicích už řeší nepříjemnost. Tedy fanoušci “Perníkářů”. Dva zápasy za sebou nehrál nejzkušenější hráč Východočechů Tomáš Rolínek. Oficiálně proti Litvínovu z rozhodnutí trenéra Ladislava Lubiny, poté nenaskočil 39letý útočník prý kvůli zranění. A ani dnes ho diváci v utkání proti Olomouci neuvidí.

Pardubicím nevyšel začátek sezony, první dvě utkání prohrály. V Mladé Boleslavi 1:4 a doma s Karlovými Vary 2:5. Klub hned zareagoval a pro příští utkání s Litvínovem posadil Rolinka jen do hlediště… Následně Východočeši Litvínov porazili 2:1. “Hokej se hraje pro body a my jsme i díky tomu zásahu do sestavy udělali tři body. Tým předvedl diametrálně odlišný výkon a vyhrál. To ale neznamená, že už Tomáš v sestavě nebude. Měl to být krátkodobý impulz, který vybudí tým k maximální bojovnosti, a to se povedlo,” vysvětlil generální manažer Pardubic Martin Sýkora.
Ale ani v dalším utkání, v derby proti Hradci Králové, kapitán mistrů světa z roku 2010 nehrál. Klub oznámil, že je Rolínek zraněný. “V neděli proti Hradci to byla kombinace jeho zranění a faktu, že vítězná sestava se nemění. Už delší dobu ho trápila třísla. A když byl mimo sestavu, přišel, že by si je rád doléčil. V tuhle chvíli je Tomáš stále hráčem HC Dynamo Pardubice, je v rekonvalescenci, doléčuje zranění a poté znovu začne trénovat,” doplnil Sýkora.

Ani dnes proti Olomouci by neměl bývalý hráč např. Sparty, Liberce či Magnitogorsku hrát. “Doléčím zranění a začnu trénovat. Chci být stoprocentně připravený tak, abych pomohl klukům dělat lepší výsledky,” řekl Rolinek, který zároveň nevyloučil, že má jisté spory s trenérem Lubinou. “Spory jsou všude. Ale nic to nemění na tom, že nám jde o Dynamo a chceme se tabulkou posunout výš,” řekl Rolinek.

Pardubičtí fanoušci budou jistě v následujících dnech bedlivě sledovat další dění kolem jejich oblíbence.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz