Poznáváte je? Povedení rodiče s kočárkem a miminkem se vydali na krádež luxusní hračky

Pražští policisté pátrají po povedeném párečku, který si udělal loupežnický výlet do hračkářství Sparkys v centru hlavního města. Odnesl si přitom z obchodu v obchodním domě na náměstí Republiky luxusní hračku – stavebnici Lego sportovního vozu Bugatti Chiron za bratru deset tisíc korun. Podle por. Jana Rybanského to však není jediný jejich lup, policisté po nich pátrají pro podezření z řady dalších podobných krádeží v pražských obchodech.

Dvojici zachytily kamery v obchodním domě a jeho okolí hned na několika místech a i když se snažila v samotném obchodě zamaskovat respirátorem, kamery kolem je bez problémů zachytily.

Jejich modus operandi je jednoduchý – žena s kočárkem přijde do obchodu sama a snaží se odvést pozornost zaměstnanců provozovny. Její partner sleduje vše z povzdálí do té doby, než je „čistý vzduch“. Poté vejde nepozorován do obchodu a ukradne vyhlédnutý kousek. V tomto případě drahou stavebnici a nikým nechycen v klidu a bez zaplacení s hračkou za deset tisíc korun obchod opouští. Po nějaké době ho následuje i podezřelá. Podobně si z dalších obchodů odnesli kolo, počítač, mobil a sluchátka. Celkem za téměř sto tisíc korun.

Pokud mladou maminku s partnerem poznáváte, případně se vám snažil někdo podobný prodat pod cenou uvedenou stavebnici, kontaktujte linku tísňového volání 158.

Foto: Policie ČR a LEGO

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient