Rodáci ve Skrýšově vysadili k 100. výročí republiky lípu

(Aktualizováno před )

Asi 200 lidí zaplnilo v sobotu 16. června náves ve Skrýšově, kde se konalo v pořadí již třetí setkání rodáků a přátel obce Skrýšov. Setkání rodáků se konalo po pěti letech, a také letos místní nadšenci v čele se zástupci osadního výboru a se sborem dobrovolných hasičů připravili opravdu pestrý kulturní program. Uvítacího projevu se ujali předsedkyně osadního výboru Alena Koutníková a místopředseda Stanislav Hejda. Hostem setkání byl starosta města Pelhřimova František Kučera, který přivítal rodáky a poděkoval osadnímu výboru, dobrovolným hasičům a občanům Skrýšova, že se o svou obec pěkně starají.
Velkého poděkování se dostalo i člence osadního výboru Ivě Hrabětové, která sepsala dle dochovaných pramenů a z vyprávění místních obyvatel publikaci o historii Skrýšova nesoucí název Čas proměn. Poté došlo na vysazení lípy – stromu rodáků, který byl zároveň poselstvím k 100. výročí vzniku České republiky jako živý symbol naší historie. Starosta města Pelhřimova František Kučera ve svém slavnostním proslovu připomněl historii státnosti, osudové kroky osmiček a v neposlední řadě i 50 let významného přátelství Pelhřimova a Dolného Kubína.

Focení u kapličky, mše svatá, skrýšovské děti se svým úžasným tanečním vystoupením, zajímavá ukázka hasičské a policejní techniky, kterou si mohli návštěvníci v průběhu odpoledne prohlédnout a v neposlední řadě i bohaté občerstvení, tak i to patřilo mezi zajímavý program. Na volně koncipovaný podvečer pak navázala taneční zábava s kapelou Synkopa, která letošní povedený sraz skrýšovských rodáků zakončila.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz