Řidiči vláčku selhaly brzdy, čtyři lidé se zranili

(Aktualizováno před )

V ostravské zoologické zahradě včera odpoledne zatím z neznámých důvodů havaroval výletní vláček. Při tom se převrátilo několik vagónků a došlo ke zranění čtyř osob. Ještě před příjezdem záchranářů pomohli svědci vytáhnout zraněné zpod vláčku.

Mezi zraněnými byly i dvě děti. Desetiletý chlapec si poranil hlavu a pětiletá dívka si zranila kotník. Záchranáři ošetřovali i čtyřicetiletého muže, který měl bolest v oblasti hrudníku. Poslední zraněnou byla sedmadvacetiletá žena, která utrpěla povrchní zranění v oblasti stehna
Podle výpovědi sedmdesátiletého řidiče došlo k selhání brzd ve chvíli, kdy turistický vláček sjížděl z kopce a následně vybočil z pozemní komunikace na travnatou plochu. Policisté viní řidiče z ublížení na zdraví z nedbalosti. „Na technický stav vozidla bude vypracován znalecký posudek,“ sdělil mluvčí policie Richard Palát.

Ostravská ZOO nechce příliš událost komentovat. „Nehoda se stala mimo návštěvnickou trasu. Šlo o soukromou akci,“ řekla bez bližších podrobností mluvčí zoo Šárka Nováková.

Žena i dívka byly převezeny k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz