Řidiči na Jablonecku opět dostávali reflexní vesty

(Aktualizováno před )

Včera odpoledne se na Jablonecku uskutečnila další z řady dopravně preventivní akcí zaměřená na kontrolu reflexních vest ve vozidlech tak, jak to řidičům ukládá zákon. Dopravní policisté v rámci této akce hovořili s řidiči na téma viditelnosti a předávají jim další reflexní vestu, která je určena pro spolucestující ve vozidle. Reflexní vesty jsou řidičům distribuovány řidičům prostřednictvím policejních dopravních hlídek, které na stanovištích prováděly u oslovených řidičů běžné silniční kontroly mimo jiného zaměřené i na kontrolu povinné výbavy, v níž nesmí chybět právě ani zmiňovaná reflexní vesta.

Pro policisty je důležité motoristům připomenout, že pokud řidič při řešení technické závady či při dopravní nehodě vystoupí mimo obec na komunikaci, musí mít vždy na sobě oblečenou reflexní vestu, kterou je povinen mít ve vozidle. Uvedená preventivní akce má za cíl nejen připomenout řidičům tuto povinnost, ale zároveň upozornit na bezpečnost celé osádky vozidla a dovybavit vozidla reflexními vestami určenými pro spolujezdce, aby i oni byli v případě nouzového stání a při pohybu kolem odstaveného vozidla dobře viditelní pro ostatní účastníky silničního provozu.

Včera odpoledne všichni kontrolovaní řidiči měli ve svých vozidlech povinné reflexni vesty a z těch, které obdrželi pro své spolujezdce, měli radost a aktivitu policistů v tomto směru hodnotili kladně.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz