Recidivista se vloupal do trezoru, podruhé už mu krádež nevyšla

(Aktualizováno před )

Trutnovští kriminalisté v těchto dnech zadrželi sedmadvacetiletého muže, který se měl vloupat do trezoru v jednom z penzionů v Peci pod Sněžkou. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a sdělil mu obvinění ze zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody.

Obviněnému klade policie za vinu, že na přelomu června a července letošního roku vnikl do budovy penzionu, kde v obytné části odcizil z trezoru peníze. Majitel si vyčíslil škodu na bezmála 740 tisíc korun. Muži, který byl již v minulosti opakovaně trestán za majetkovou trestnou činnost, to zřejmě nestačilo. Do penzionu se po své první návštěvě totiž vrátil ještě jednou, a to v pátek 27. července. Tentokrát si už však nepřilepšil, neboť na něho čekali kriminalisté, kteří ho následně zadrželi.

Muž s policisty po zadržení spolupracoval a ke svému jednání se přiznal. Odcizené peníze měl použít na nákup dvou vozidel a jejich opravu. Zbytek měl utratit za výlety, jídlo a dárky.

V současné době je muž stíhaný vazebně, rozhodl o tom v sobotu 28. července soudce Okresního soudu v Trutnově. V případě prokázání viny a odsouzení mu nyní hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz