Recidivista se sekáčkem v ruce vyhrožoval obyvatelům domu, skončil ve vazbě

(Aktualizováno před )

Ve vazební věznici skončil muž, který ohrožoval obyvatele domu, kde v tu dobu byla jeho známá. Vyhrožoval jim se sekáčkem na maso v ruce. Policisté podezřelého muže rychle vypátrali a zadrželi. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Čtyřiapadesátiletý muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, který byl v minulosti odsouzen i za násilnou trestnou činnost. Na podaný návrh byl obviněný muž vzat do vazby.

Případ pro jihlavské policisty začal o uplynulém víkendu, když přijali po jedenácté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení o ohrožení obyvatel domu v obci na Třešťsku. Podezřelý muž, kterého znali, přišel k oknu, choval se značně agresivně, snažil se dostat dovnitř a měl mít u sebe sekáček, obyvatelé domu se z důvodu strachu o svůj život ukryli. Na místo ihned po přijetí oznámení vyjely policejní hlídky. Podezřelý muž z místa před jejich příjezdem utekl. Nikdo z obyvatel domu neměl zranění. Policisté začali ihned po muži pátrat v obci, jejím okolí a na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet nebo pohybovat. Dále provedli důkladné šetření, místo ohledali a zadokumentovali. V krátké době podezřelého muže nalezli v ubytovně na Jihlavsku. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi. V místnosti ubytovny byl ukrytý také sekáček na maso, který kriminalisté zajistili. Policisté odvezli zadrženého muže na oddělení policie, kde byl umístěn do cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Čtyřiapadesátiletý muž z Jihlavska byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní a přečinu porušování domovní svobody,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již více než patnáctkrát soudně trestaný, přičemž se převážně jednalo o násilnou trestnou činnost. Místo svého pobytu mění.

Muž je obviněn z toho, že v obci na Třešťsku přišel o uplynulém víkendu po jedenácté hodině večer k domu, kde v tu dobu byla žena, se kterou se zná. Vnikl na uzavřený dvůr a bouchal na okna objektu. Když obyvatelé domu okno otevřeli, choval se muž značně agresivně a dožadoval se přivolání ženy. Poté vytáhl sekáček na maso a bouchal do parapetu, přitom vyhrožoval, že jim ublíží. Obyvatelé domu měli vážnou obavu o své životy, schovali se a přivolali policii. Agresivní muž hned nato utekl a vypátrali ho policisté.

Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, na základě rozhodnutí soudu byl čtyřiapadesátiletý muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů Radomír Němec.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz