Pyrotechnici ukončili prodej Gottových bankovek

Už od včerejšího večera čekali skalní fanoušci Karla Gotta před prodejnou Supraphonu na pražském Jungmannově náměstí, aby měli možnost si dnes koupit pamětní eurobankovku s portrétem Karla Gotta při příležitosti jeho 80. narozenin. Jejich prodej byl však na určitou dobu přerušen, protože se v blízkosti prodejny nacházel odložený kufr. Policie pro jistotu místo kolem Supraphonu a přilehlého okolí obepnula páskami a přivolala pyrotechniky a záchrannou službu.

„Před obchodem se shromáždilo asi 800 lidí. Policisté museli nejprve řešit drobné roztržky a poté byl nalezen opuštěný kufr. Na místo byl přivolán pyrotechnik, který zjistil, že v něm je oblečení,“ řekla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Když bylo případné nebezpečí zažehnáno, mohlo se v prodeji bankovek pokračovat. Dlouho však netrval, protože eurobankovky byly brzo vyprodány. “S nápadem vydat tento motiv přišel Radim Václavík. To je v podstatě náš spolupracovník, znalec historických československých bankovek. Vzhledem k tomu, že Karel Gott je ikona československé moderní hudby a má tento rok 80. narozeniny, navrhl, že by bylo velmi zajímavé ze sběratelského hlediska přijít s tímto vydáním,” vysvětlil Vladislav Klajban, výkonný ředitel společnosti Nunofia, která pamětní bankovky vyrobila.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient