Pyro je zločin. Petardy opět zraňovaly lidi, ale i zabíjely zvířata

Vážné zranění prstů a očí způsobila jedenáctileté dívce petarda, která jí vybuchla na Nový rok v ruce. „Před 14. hodinou bylo krajskému operačnímu středisku nahlášeno poranění dítěte zábavní pyrotechnikou,” sdělil ve čtvrtek mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Při příjezdů záchranářů byla dívka při vědomí. „Záchranáři ji následně transportovali do ostravské fakultní nemocnice na urgentní příjem,“ doplnil Humpl.

Případem se zabývali i policisté. “Dívka měla zapalovačem zapálit dosud nezjištěný předmět, ze kterého vedla šňůra. Mělo se jednat o zábavní pyrotechniku. Po zapálení předmět dívce v ruce explodoval,“ upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.
Protože tento nepříjemný incident zasáhl i dívčinu rodinu, byl na místo přivolán také policejní krizový intervent.

Pyrotechnika však ubližovala i zvířatům, přesněji labutím. V centru Prahy nezodpovědní lidé odpalovali petardy a další pyrotechniku v těsné blízkosti vodních ptáků na březích Vltavy. Vyděšené labutě chtěly odletět z těchto míst pryč, některé ale narážely do předmětů a tím se zranily. Jeden z těchto vznešených ptáků si dokonce po nárazu do tramvajového vedení na Mánesově mostě rozbil hlavu a uhynul…
„O poraněných ptácích, kteří leží někde v keřích, zatím nevíme a možná se ani nedovíme. Uhynou nebo je něco chytí a do statistik se nedostanou,“ dodali záchranáři.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient